Ekonomik savaşa karşı kalem!

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), ekonomide yaşanan ve uzmanların ekonomik temellerle izah edemediği gelişmeleri ülkemize karşı açılmış "ekonomik savaş" olarak değerlen- dirdi. Türk medyasını Kuva-yi Milliye ruhuyla top yekün seferberliğe katılmaya çağırdı; Ekonomik savaşa karşı kalemlerimizi silah gibi kullanmalıyız..

- Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 
- Ülkemiz Kuva-yi Milliye ruhuyla bu savaştan da alnının akıyla çıkarak ekonomik özgürlüğünü ilan edecektir.

BGC yönetim kurulu adına, başkan Ramazan Demir imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada, ülkemize karşı yürütülen dezenformasyon faaliyetlerine, kimi yayın kuruluşlarının da katılmalarından duyulan üzüntü dile getirildi. 
Spekülatif hareketlerin Kuva-yi Milliye ruhuyla püskürtüleceğine değinilen Gazeteciler Cemiyeti açıklamasında şu görüşlere yer verildi.

HEPİMİZ HASAN TAHSİNİZ
Türkiye sadece emperyalist güçlere karşı değil, onların işbirlikçilerine karşı da ekonomik bir savaş vermektedir. 
Anadolu basının her kademesindeki meslektaşımız, Kuva-yi Milliye döneminin sorumluluğuyla hareket ederek, o yıllardaki İstiklal ve Istikbal mücadelesine kalemleriyle katılan üstatlarımız Hasan Tahsin, Mustafa Necati, Hasan Basri Çantay gibi olmalı. 
Ekonomik savaşa karşı verilen mücadelenin en ön safında yer almalı. Kalemlerini etkili bir silaha dönüştürüp milletimizi, onurlu ve hür yaşayabileceği bir vatan ekseninde birleştirmeli.


BİZ BAŞKA ÜLKELERE BENZEMEYİZ

Ülkemizi ekonomik oyunlarıyla tedip etmek isteyen emperyal güçlerin, Türkiye'nin bir Suriye, Libya, Afganistan, Irak'la kıyaslanamayacağının idrakine ulaşamamış olmaları yeni bir hüsran yaşayacaklarının habercisidir. Çünkü bu savaş sonunda sadece Türkiye başka bir Türkiye olmayacak. Dünya da farklı bir dünya olacaktır.
Geçmişte birbirine kenetlenerek yazdığı destanla bağımsızlığını kazanan ülkemiz, bugünkü ekonomik savaştan da milletiyle el birliği içerisinde alnının akıyla çıkarak ekonomik özgürlüğünü ilan edeceğine olan inancımız tamdır. 

BAŞKA VATANIMIZ YOK
Bu vesileyle milletimizi ve camiamızı ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçası olarak gördüğümüz algı operasyonlarına karşı uyanık olmaya,  "bizim başka vatanımız yok" bilinciyle devletimizin yanında dik durmaya, mücadeleye kararlılıkla katılmaya çağırıyoruz. 


YERLİ ve MİLLİ MEDYAYI TAKİP EDİN

Ülkemizin başta birlik beraberliğini ve ekonomik özgürlüğüne kast eden operasyonlar dün olduğu gibi bugünde artarak devam etmektedir. 
Kitle iletişim araçları ve sosyal medya üzerinden dezenformasyon amaçlı yanıltıcı haberlere itibar edilmemeli, bunların beslendikleri kaynaklar kesilmeli, yerli ve milli medya takip edilerek desteklenmelidir."
15 Ağustos 2018 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 
Genel Sekreterliği

 

Kayıt : 15.08.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !