BGC ve BİK'ten ortak sergi

Gazeteciler Cemiyeti ve Basın İlan Kurumu, 24 Temmuz'da kutlanacak Basın Bayramı etkinlikleri kapsamında ortak etkinlik düzenledi. Basın Müzesi bahçesindeki programda yerel gazetelerinin darbeye meydan okuyan haberlerinin yer aldığı 1. sayfaları sergilenecek. İldeki 44 gazetenin attığı 88 manşetin bir araya getirildiği kitabın tanıtımı ve dağıtımı yapılacak.

Türk Basınında Sansürün Kaldırılışın 110. yılı Balıkesir'de, Gazeteciler Cemiyeti ve Basın İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Şubesi işbirliğince düzenlenen anlamlı bir etkinlikle kutlanacak. 
Balıkesir'deki "24 Temmuz Basın Bayramı - Gazeteciler Günü" programı  BGC  Basın Müzesi ve Medya Merkezi'nde (Paşa Konağı) saat 18.00'deki "Balıkesir Manşetler" sergisi açılışıyla başlayacak.
DARBEYE DİRENEN MANŞETLER
Balıkesir ve ilçelerinde yayımlanan gazetelerin darbeye meydan okuyan manşetleri vatandaşların ilgisine sunulacak. Sergide ayrıca,  Anadolu Ajansı (AA) ve İhlas Haber Ajansı (İHA) foto muhabirlerinin objektiflere yansıyan tarihi belge niteliğindeki fotoğraf karelerine yer verilecek.  Sergi, 24-25 Temmuz tarihleri arasında gezilebilecek.
MANŞETLER KİTABA DÖNÜŞTÜ


Basın Bayramı etkinliğinde,  yerel gazetelerin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası attığı manşetleri içeren "Balıkesir Manşetler" kitabının tanıtımı yapılarak davetlilere hediye edilecek.  Balıkesir Basınının 'prestij kitabı' ayrıca ülkemizin dört bir yanındaki kurum ve kuruluşlardan bazılarına gönderilecek. 
FETÖ'nün hain darbe girişiminin ikinci yılı için hazırlanan "15 Temmuz Balıkesir Manşetler" kitabında, Balıkesir ve ilçelerinde yayınlanan 44 yerel gazetenin, 16, 17 ve 18 Temmuz 2016 tarihli manşetleri ile kalkışma gecesi ve demokrasi nöbetlerinden fotoğraf kareleri yer alıyor.

 

Kayıt : 23.07.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !