Balıkesir'in 15 Temmuz'u kitap oldu

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), ilimiz gazetelerinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrasıyla birinci yılının kutlandığı günün tarihini taşıyan 1. sayfalarını "Balıkesir Manşetler" ismi altındaki kitapta bir araya getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Balıkesir'i ziyareti sırasında inceleyerek imzaladığı kitap, tarihi bir belge niteliği taşıyor.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti, aziz milletimizin kararlı ve dik duruşuyla püskürtülen 15 Temmuz darbe girişiminin Balıkesir gazetelerine yansıyan manşetlerini kitaba dönüştürdü.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da imzaladığı  "Balıkesir Manşetler" kitabında, kalkışma gecesiyle Demokrasi Nöbetlerinden fotoğraf karelerine de yer verildi. 
44 GAZETE 88 MANŞET


Kanlı darbe girişiminin ikinci yıldönümünde Balıkesir ve ilçelerinde yayınlanan 44  yerel gazetenin, 16-17- 18 Temmuz 2016  tarihli ve Anadolu basınının yüz akı olarak basın tarihine adını yazdıracak nitelikteki birinci sayfaları  “15 Temmuz ve Balıkesir Manşetler” ismiyle kitaplaşarak Gazeteciler Cemiyeti yayınlarından çıktı.

BALIKESİR BASINININ PRESTİJ ESERİ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC)  Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen ve aziz milletimizin kararlı duruşuyla engellenen 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Balıkesir ve ilçelerinde yayınlanan gazetelerin, kalkışma sonrasıyla birinci yılında kutlanan Demokrasi ve Milli Birlik Günü 1.sayfalarını “15 Temmuz ve Balıkesir Manşetler” adı altındaki prestij eserde bir araya getirdi. 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İMZALADI

Darbe gecesi gazeteci Hande Fırat'ın programına bağlanarak FaceTime'dan halkı darbecilere karşı direnişe çağırarak, kalkışmanın püskürtülmesinde önderlik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a  Balıkesir ziyareti sırasında kendisine takdim edilen "15 Temmuz Balıkesir Manşetleri" kitabını imzaladı.  
Erdoğan'ın, "Allah, bu aziz milletimize, başka darbeler, 15 Temmuzlar yaşatmasın..." dileğiyle imzasını attığı tarihi belge niteliğindeki kitap, Balıkesir Basın Müzesi'nde sergilenecek.
TÜRK BASINI KÖTÜ SİCİLİNİ TEMİZLEDİ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, " Kalkışmanın bastırılmasında kullanılan en etkili silâh hiç şüphesiz gazetecilerdi. Gazeteciler o gece işini doğru şekilde yapmasaydı, olayları en doğru şekilde insanlara aktarmasaydı, o gece sokaklara çıkan insanların mücadelesi birbirlerine cesaret veremeyecekti belki de! 
O GECEYİ AYDINLATANLAR UNUTULMASIN İSTİYORUZ

Türk Basınının kötü sicilini silerek demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğunu kanıtladığı 15 Temmuz gecesinin ertesiyle 1. yılındaki yayımlanan Balıkesir gazetelerinin manşetlerini bir eserde toplamayı ve gelecek nesillere aktarmayı görev kabul ettik. Unutulmasın istiyoruz objektifleriyle, kalemleriyle o geceyi aydınlatan, tek yürek, tek sese dönüşen manşetleriyle demokrasiye sahip çıkan gazete ve gazetecileri." dedi. 

Cemiyet Başkanımız Ramazan Demir, "Balıkesir Manşetler" kitabını yukarıdaki duygularını içeren kelimeleri yazarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a takdim etti. 
Balıkesir Manşetler kitabınıniçerik danışmanlığını Tahsin Şahin, Doğan Alparslan ile Hilmi Duyar yaptı. Kapağı ise Kayhan Sakallı imzası taşıyor. 

 

Kayıt : 09.07.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !