Ahmet Acaröz vefat etti

Amatör spor camiası değerli bir ismini kaybetti. Balıkesir'den Ayvalık'a, Edremit'ten Erdek'e, Dursunbey'den Balya'ya kadar ilin 20 ilçesindeki amatör spor kulüpleriyle sporcularının "Ahmet Abisi" Ahmet Acaröz, vefat etti. Balıkesir yerel basınına amatör sporu sevdiren isim olan Ahmet Acaröz, Türkiye'nin ilk spor gazetesini Balıke- sir'de çıkaran ekipteydi.

Acı haber bugün öğle saatlerinde geldi.  Acaröz, geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede gözlerini hayata kapadı. 

Ölüm haberi kısa sürede ilin dört bir yanına yayıldı ve sevenlerini yasa büründürdü. 
71 yaşındaki Ahmet Acaröz, 3 çocuk babasıydı. 

HAYATI AMATÖR SPORLA GEÇTİ
Balıkesir'de çalıştığı bankadan emekli olduktan sonra kendini tamamen amatör spora adayan Ahmet Acarzöz, öncesinde de kurucuları arasında yer aldığı Vicdaniyespor'un eli-ayağı gibiydi. 
Emekliliğinin ardından Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) bünyesinde görev yaparak amatör sporkulüpleriyle sporculara hizmeti devam ettiren Ahmet Acaröz,  7/24 görev yapıyordu.

VİCDANİYESPOR'U AYAKTA TUTTU
Ahmet Acaröz, semtinin futbol takımını olan Vicdaniyespor'u arkadaşlarıyla birlikte kurdu.  Balıkesir'in gençlik kulüpleri arasında Vicdaniyespor'u bir dönemin en popüler takımlarından birini dönüştüren ekip dağılmasına rağmen Acaröz, uzun süre başkanlığını da üstlendiği Vicdaniyespor'u gün geldi tek başına sırtlayıp yaşatmaya çalıştı. 
TÜRKİYE'NİN İLK SPOR GAZETESİ
Sadece Alihikmetpaşa Spor Tesislerinin değil, amatör spor karşılaşmalarının oynadığı  her sahada  ayak basmadığı yer olmayan Ahmet Acaröz, Türkiye'nin ilk spor gazetesine imza atan ekibin içerisinde yer aldı. 
Balıkesirli gazeteciler Ramazan Demir, Coşkun Yaman, Hilmi Duyar, Zikri Evner'le birlikte TRİBÜN gazetesini yayımlayan Acaröz, Türkiye'nin ilk spor gazetesine Balıkesir'den imzasını atıyordu. 
CENAZE TÖRENİ CUMA GÜNÜ
Aynı zamanda Balıkesir'in eski futbol hakemlerinden ve halen İl Gözlemcisi olarak görev yapan Nazif Acaröz'ün babası, Gazeteciler Cemiyeti Mali Saymanı Mahmut Acaröz'ün amcası olan Ahmet Acaröz, 22 Haziran'da Vicdaniye Camii'nde Cuma Namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere, amatör spor ve basın camiasına başsağlığı dileriz.

Kayıt : 21.06.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !