Resmi İlan Fiyatları 2 yıl sonra artıyor

Vasıflı gazetelerin beklediği müjdeli haberi Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu verdi. Çavuşoğlu,Basın İlan Kurumu Genel Kurulu tarafından belirlenen Resmi İlan Fiyat Tarife- sinin artırılmasına ilişkin çalışmanın Bakanlar Kurulunda bakanların im- zasına açıldığını söyledi. Halen 10 lira 40 kuruş olan sütun santim ücreti 12.50'ye yükseliyor.

Çavuşoğlu, göreve geldikleri andan itibaren basın camiasıyla çok yakın ilişki sağladıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Onların beklentileri, talepleri bazı konulardaki çözümsüzlüklerini son erdirmek bakımından bir çalışma ortaya koyuyoruz. Bu anlamda geçtiğimiz günlerde İzmir’de bir basın buluşması sağladık. Orada da bütün meseleleri masamıza yatırdık. 
BAŞBAKAN'DAN YEREL BASINA DESTEK ÇIKIN TALİMATI
Bunun yanı sıra Sayın Başbakanımızın talimatı çerçevesinde son günlerde basına dönük nasıl iyileştirmeler yapabilirizin çalışmalarını da yine bu anlamda sürdürmeye devam ediyoruz. 
İnşallah o noktada tamamlayacağımız çalışmaları hükümetimize sunacağız. Sunumlarını gerçekleştireceğiz ve akabinde beklenen bu mevzuat çalışmasının yasalaşması için de çaba sarf edeceğiz. 
RESMİ İLAN FİYAT ARTIŞI
Yine geçtiğimiz pazartesi günü  Basın İlan Kurumu Genel Kurulu tarafından belirlenen basın ilan tarifelerinin artırılmasına ilişkin çalışma da Bakanlar Kurulunda bakanlarımızın imzasına açılmış oldu. Ümit ediyorum o da kısa bir süre içinde nihayete erdirilerek sona erecek ve özellikle yerel basında beklenen bu iyileştirme de bir can suyu olacak diye düşünüyorum.”
2016 YILINDAN BUYANA ZAM YAPILMIYORDU
Resmi ilan fiyatları en son  01 Mart 2016 tarihinde artırılmıştı.  Resmi ilanların 1 santimetresinin tek sütundaki yayım ücreti, iki yıldan bu yana KDV hariç 10 lira 40 kuruş olarak uygulanıyor. 
Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan fiyat tarifesinde ise, KDV hariç 12 lira 50 kuruş olması öngörülüyor. 

Kayıt : 05.04.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !