Zeytin Dalı Harekatına Destek

Gazeteciler Cemiyeti, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi. Çeşitli ülkelerin gazete, tv, internet haber siteleri aracılığıyla yaptığı ve gerçeklerle bağdaşmayan, Türkiye'yi hedef alan haberleri kınayan Cemiyetimiz, "Avrupa basını iki yüzlülüğünü bir kez daha gösteriyor" dedi.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek verdi.

Cemiyet yönetim kurulumuz yaptığı toplantının ardından yayınladığı mesajda, "Balıkesir Basını ve gazetecileri olarak Mehmetçiklerimiz ile diğer güvenlik güçlerimizin göstermekte olduğu fedakârca ve kahramanca mücadelede dualarımız ve kalemlerimizle yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Silahlı Kuvvetlerimizin, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütlerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla meşru müdafa hakkı çercevesinde başlattığı harekatla ilgili kimi güçler tarafından oluşturulmak istenen algıyı esefle izliyoruz.  

Çeşitli ülkelerin gazete, tv, internet haber siteleri aracılığıyla yaptığı ve gerçeklerle bağdaşmayan, Türkiye'yi hedef alan haberleri kınıyor, bu vesileyle Avrupa basınını iki yüzlü davranmaktan vazgeçmeye çağırıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Cemiyetimizin "Zeytin Dalı Harekatına" destek amaçlı mesajı şöyle:

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti olarak, ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin aldığı ve uygulamaya koyduğu kararı destekliyoruz.

Çünkü,

Zeytin Dalı Harekâtı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin terörle mücadele kararları ve  Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’ndeki meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır.

Herkes şunu artık görmelidir ki;

Masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamız beklenemez.

Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtıyla devam eden operasyonlarıyla Türkiye, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı kararlı ve en güçlü şekilde verirken sivillerin korunmasına azami dikkati gösteriyor.

Kahraman Türk Ordusu zaten bunu Fırat Kalkanı operasyonunda tüm dünyaya gösterdi. Terörün hâkim olduğu bölgeye  barış ve huzur geldi.

Vatanlarını terk etmek zorunda kalmış Suriyelilerin geri dönüşüne de zemin hazırlanmış oldu.

Başta uluslararası medya kuruluşları ve yayın organları olmak üzere, tüm dünyaya teröre karşı ortak duruş sergileme ve evrensel insan haklarını bu bölgede hâkim kılma yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz.

Bu arada, vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir.

Aynı medeniyetin, kültürün, inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez.

Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez.

Balıkesir Basını ve gazetecileri olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman Mehmetçiklerimizin yanındayız.

Şehitlerimize rahmet diliyoruz, mekânları cennet olsun.

Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.”

Kayıt : 26.02.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !