Vali ve Başkana Şeref Kartı

Cemiyet yönetim kurulumuz, Balıkesir'de görev yapan yerel ve yaygın basın çalışanla- rıyla ilişkilerindeki samimiyet ve yakın ilgi karşılığında Vali Yazıcı ve Başkan Kafaoğlu'na Şe- ref Üyesi Kartı verilmesini kararlaştırdı. Vali ile Baş- kana kartları, il genelin- deki meslektaşlarımızın bir araya geldiği Çalışan Gazeteciler Günü Yemeğinde takdim edildi.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti'nin  "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle geleneksel hale getirdiği yemek ve ödül töreni bu yıl da Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.  


Balkonuk Center’deki yemeğe, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, daire müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri ve Balıkesir’in 20 ilçesindeki gazeteciler aileleri ile birlikte katıldı. 


VALİ ve BAŞKANA ŞEREF KARTI
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Balıkesir'de görev yapan yerel ve yaygın basın çalışanlarıyla ilişkilerindeki samimiyet ve yakın ilgi karşılığında Vali Yazıcı ve Başkan Kafaoğlu’na Cemiyetin Şeref Üyesi Kartını verdi. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KAFAOĞLU:

GAZETECİLER BİZİM SESİMİZ GÖREN GÖZÜMÜZ
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Zekai Kafaoğlu, çalışan gazetecileri hatırlamanın bir gün olmaması gerektiğine inandığını belirterek, “Gazeteciler hayatın bir parçası, bizim gibi siyasilerin tam bir yoldaşı, mesai arkadaşı, bizim sesimiz, nefesimiz, gören gözümüz, duyan kulağımız. Tüm mesleklerde olduğu gibi gazeteciliği de ahlaklı ve erdemli yapmak lazım. Bizi biz yapan değerlere bağlı kalarak yapmak lazım. 
Tabi ki basın etik kuralları, basının kendi içinde de denetim mekanizmaları var. Mutlaka bu kurallara uyarak görevinizi yapmaya çalışıyorsunuz. Bizler de, yaptığımız tüm çalışmaları sizler vasıtasıyla vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz, sizleri bir paydaş olarak görüyoruz.

Ben siyasete atıldığımdan bugüne, Altıeylül Belediye Başkanı olduğum dönemde de, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum dönemde de hep gazetecilerle iç içe oldum. 

Bütün gazetecilerin ulaşabildiği bir başkan olma gayreti içerisindeyim. Çünkü sizleri seviyoruz. Bu vesileyle çalışan gazeteciler gününü kutluyorum” dedi.
Kafaoğlu, konuşmasını ünlü şair Nazım Hikmet'in "Memleket" şiirini okuyarak tamamlarken salonda alkış tufanı koptu.


VALİ ERSİN YAZICI:


BASIN DEMOKRASİLERİN OLMAZSA OLMAZI

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ise, Balıkesir’deki gazetecilerle bir arada olmanın, bir akşam yemeğini birlikte yemenin mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, duygularını şöyle paylaştı: “Ben tüm kalbimle basının, demokrasimizin, demokrasilerin olmazsa olmazı olduğunu düşünüyorum. Dördüncü kuvvet olarak adlandırılan basının ülkemizde de, aynı şekilde, aynı doğrultuda, demokrasiye hizmet ederek görevlerini yaptığını görmekten mutluyum. 


Balıkesir ilinde de tüm basın mensuplarımızın şehrimize katkı sunmak, şehrimizin eksikliklerini gidermek adına, kamu kurumlarında ya da özelde aksayan, eksik kalanları dile getirmek ve bizler tarafından yapılmasını, tamamlamasını, sağlama görevini layıkıyla yerine getirdiğini düşünüyorum. Bu görev yerine getirilirken insan haklarına, kul hakkına, riayet edilerek yapılması gerektiğini düşünüyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum”  dedi.

Balkonuk'taki 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü yemeği ve ödül törenine yoğun katılım gösteren meslektaşlarımız dayanışma örneği sergiledi.

Kayıt : 14.01.2018

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !