Gazeteciler için hayır ve dua

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, kahpece kurulan pusu sonucu şehit edilen gazeteci-yazar Cihan Hayırseve- ner başta olmak üzere merhum meslektaşları- mız için anma etkinliği düzenledi. Bandırma'daki programda vatandaşlara lokma ikram edilirken dualar okunarak bugüne değin vefat etmiş tüm gazeteciler saygıyla yad edildi.

- BASIN ŞEHİDİ CİHAN HAYIRSEVENER ANILDI
- MERHUM GAZETECİLER RUHUNA HAYIR ve DUA...

Bandırma'da sekiz yıl önce kalleşçe kurulan pusu sonucu şehit edilen Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve Disiplin Kurulu Başkanı Cihan Hayırsevener, rahmetle anıldı.


Cemiyetimiz, Hayırsevener ve merhum gazeteciler için Bandırma'da Haydarçavuş Camii önündeki alanda lokma hayrı yaptı. Hakkın rahmetine kavuşmuş gazetecilerin ruhuna fatiha okundu.


BGC Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleriyle gazetecilerin hazır bulunduğu etkinlikte yaklaşık 2 bin vatandaşımıza lokma ikram edildi. Camiamız adına örnek bir davranışa imza atılırken vefa örneği sergilendi.


CİHAN HAYIRSEVENER İLKELİ ve MESLEĞİNİ SEVEN BİR GAZETECİYDİ

Demir, Balıkesir Basının cesur ve ilkeli kalemlerinden biri olduğunu belirttiği Cihan Hayırsevener'i unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.
Bandırma'da yaşanan melun olaydan kısa süre önce bir araya geldiği Hayırsevener'in, 'kötü şeyler olacağını sezinliyor ve korkuyorum' dediğini anımsatan Demir, şöyle konuştu:

"İki-üç gün sonra acı haberi aldık.  O gün sadece Cihan vurulmadı. Anadolu'daki her bir meslektaşımız vuruldu. O gün sıkılan kurşun sadece Cihan'a değil, Bandırma basınına, Balıkesir basınına, Türk basınına sıkıldı. 


Bugün de aynı şeyi savunuyoruz. O lanet kurşunun doğruları, gerçekleri yazan gazetecilere sıkıldığına inanıyoruz. O pusuyu palanlayanları, tetiği çekenleri bir kez daha lanetliyor, gerçek gazetecileri dayanışmaya ve camiamızın içerisindeki asalaklara karşı birlikte mücadeleye çağırıyoruz
."


ŞEHİTLERİMİZİ  ve MESLEKTAŞLARIMIZI UNUTMAYIZ, UNUTTURMAYIZ
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Başkanlığını yürüttüğüm Gazeteciler Cemiyeti olarak ben ve ekip arkadaşlarımla birlikte vefa duygusunu camiamızda ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. 
Mesleğimize ve ülkemize hizmet veren isimleri, ustaları anmayı görev sayıyoruz kendimize.
Bu amaç doğrultusunda, kurucularımız Münir Yenal, Cevdet Demiray, A. Ekrem Balıbek, Nejat Akpınar, Cahit Albayrak, H.Basri Atılganer, Güngör Gezer, Ş.Hadi Kural, Kerem Öcal, Emrah Sağdıç,  Gıyas Yetkin başta olmak üzere, basın şehidimiz Cihan Hayırsevener'le Fikri Özakbaş, M. Aydın Filizel, Levent Pamirol, Necdet Karabaş, Ali Sürmelioğlu, Şemsettin Aran, İzzettin Pesen, Halil Nusret Ertüz, Sadettin Öcal, Turhan Savaş, Yıldırım Ovacık, Hayati Çelik, İzzettin Yaşbek, Rafet Aktay, Ünal Yakıt, Mithat Camicioğlu, Hüseyin Nazım Cici yanında isimlerini sayamadığım meslektaşlarımı ayrıca Kuva-yi Milliye kentinin kahraman gazetecileri Hasan Basri Çantay, Mustafa Necati Bey'i unutmadığımızı, unutmayacağımızı, gelecek nesillere taşıyacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Balıkesir Basın Müzesi'nde de anılarını yaşattığımız bu güzel isimleri minnet ve rahmetle anıyoruz."

 

Kayıt : 19.12.2017

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !