15 Temmuz Manşetleri sergilenecek

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Türk Basınının gerçek gazetecilik patlaması yaparak halkı doğru bilgilendirmesiyle püskürtülen 15 Temmuz gecesinde yaşananları aktaran Balıkesir yerel gazetelerinin manşetlerini sergileyecek. İlk sergi, Türk Basınında Sansürün kaldırılışının 109. yılı, 24 Temmuz Gazeteciler Günü etkinliği kapsamında açılacak.

Balıkesir ve ilçelerinde yayımlanan gazetelerimizin "15 Temmuz Manşetleri", Gazeteciler Cemiyeti ile Basın İlan Kurumu (BİK) ortak çalışmasıyla sergilenmek üzere bir arada toplandı.

İlk sergi, 24 Temmuz'da Balıkesir il merkezinde açılacak. 

Cemiyet Başkan Yardımcısı Ceren  K. Yıldırım, gerçek gazeteciliğin patlama yaptığı gün olarak da değerlendirdikleri tarihi günü ve gazetecilerin üstlendiği misyonu unutturmamak amacıyla söz konusu çalışmayı yaptıklarını söyledi. 

Yıldırım, Balıkesir ili genelinde yayınlanan 36 günlük ve haftalık gazetenin, 16 - 17 - 18 Temmuz 2016 tarihli, Türk Basının yüz akı olarak basın tarihine adını yazdıracak nitelikteki birinci sayfalarını “15 Temmuz Manşetleri” adıyla sergilenmek üzere bir araya topladıklarını kaydetti.

İlk serginin, 24 Temmuz Basın Bayramı ve Gazeteciler Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında Balıkesir'de açılacağı bilgisini paylaşan BGC Başkan Yardımcısı Ceren K. Yıldırım, şöyle konuştu:

"Darbe girişimine tüm gücüyle karşı duran medya kuruluşları, halkın özgür haber alma hakkını sonuna kadar savundu ve darbecilerin müdahalelerine rağmen yayınlarını sürdürerek bu hain çabanın engellenmesinde başrol oynadı. 

Demokrasi adına verilen bu önemli sınavdan alnının akıyla çıkan medyamızın her bir çalışanıyla gurur duyuyoruz. Kimi zaman her şeyin suçlusu olarak ilan edilip hor görülen gazetecilerin yaptığı görevin kutsallığını bu sergi vesilesiyle de hatırlatmak istiyoruz."

Yıldırım, "15 Temmuz Balıkesir Gazete Manşetleri" çalışmasını ortaklaşa gerçekleştirdikleri Basın İlan Kurumu (BİK) yönetimi başta olmak üzere Balıkesir'deki temsilcilerine teşekkür etti. 

Kayıt : 23.07.2017

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !