Gazeteciler İftarda buluştu

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Bandırma, Gönen, Manyas, Erdek ve Susurluk'taki meslek- taşlarını iftar yemeğinde buluşturdu. Başkanımız Demir, "Son dönemdeki gelişmeler nasıl ki Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını bizlere gösterdiyse, gazetecinin de gazeteciden başka dostu yoktur." diyerek mesleki dayanışmanın önemine dikkat çekti.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC), üyeleriyle birlikte gerçekleştirilen geleneksel iftar yemeklerine devam edildi.
Türkiye'de ilk turizm hareketinin başladığı yer olan Erdek'te gerçekleştirilen iftar yemeğinde, eşleriyle birlikte katılan Bandırma, Gönen, Erdek, Manyas, Susurluk ilçelerindeki gazeteciler dayanışma örneği sergiledi.
İftara, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Balıkesir Valiliği Basın ve Halkla İlşkiler Müdürü Metehan Gedik, Bandırma Kaymakamlığı Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Nihat Yılmaz da katıldı.


BAŞKA VATANIMIZ YOK!
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, iftar yemeğinin ardından kısa bir konuşma yaparak güncel olaylara değindi. 

Hakkari’nin Çukurca'de şehit düşen Balıkesirli Uzman Çavuş Erbil Arslan’ın acısını yüreklerinde hissettiklerini belirterek  ailesine başsağlığı dileyen Demir, zor sürecin birlikte hareket edilmesiyle aşılabileceğine değindi. 

Demir, şöyle konuştu:

“Bu süreçte ayrışmaktan kaçınılması. Sağcısının da solcusunun da önceliği vatan olmalı. Unutmayalım ki başka Türkiye yok. Allah korusun sonumuz Suriye gibi olsa bize kucak açacak başka ülke de yok. Bu topraklarda yaşayan herkes Türkiye'nin çıkarları için bir, beraber olma zorunluluğu vardır."


GAZETECİLERİN GAZETECİDEN BAŞKA DOSTU YOKTUR!
BGC Başkanı Demir, meslektaşlarına birliktelik çağrısı yaparken, siyasiler ile iş dünyasından da gazetecilik mesleğini kişisel çıkarlarına alet eden isimlere prim vermemelerini istedi. 


Türkiye gibi gazetecilik mesleğinin de zor bir sınav verdiğine dikkat çeken Demir, bu süreçte, dedikodu, fitne ve fesattan uzak durulması gerektiğini ifade etti. Demir, "Son dönemdeki gelişmeler nasıl ki Türk’ün Türk’ten başka dostu olmadığını bir kez daha ispatlıyorsa, gazetecinin de gazeteciden başka dostu yoktur." diye konuştu. 


Erdek'teki Arteka Marina'da gerçekleşen iftar yemeğine yoğun bir katılım gösteren bölgedeki meslektaşlarımız sıcak bir ortamda birbirleriyle sohbet etme fırsatı da buldu.

GÖNENLİ GAZETECİDEN BASIN MÜZESİNE BAĞIŞ

Bu arada, Bandırma ve Gönen basının kıdemli gazetecilerinden Ahmet Çiçek (solda), meslek yaşamının son çeyrek yüzyılında kullandığı fotoğraf makinalarından ikisini BGC Basın Müzesinde sergilenmek üzere Gazeteciler Cemiyeti'ne bağışladı. Başkanımız Demir, iftara ailesiyle birlikte katılan kıdemli gazeteci Ahmet Çiçek'e, BGC olarak şükran duygularını sundu, davranışının örnek teşkil etmesini diledi.

BGC Başkanı Demir, yönetim kurulunun Bandırma temsilcileri Ümit Babacan ile Ali Osman Ata'ya ev sahipliği için teşekkür etti. 

 

Kayıt : 18.06.2017

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !