Liseli Muhabirler Geliyor!

Balıkesir'deki gazete, radyo ve televizyonlar ile ajanslara "liseli muhabirler" geliyor. Mehmet Vehbi Bolak Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde GAZETECİLİK Bölümü açılması kararlaştırıldı.Böylece, Balıkesir ve Güney Marmara bölgesinde ilk kez bir Lisede gazetecilik eğitimi verilecek.

BALIKESİR'DE BİR İLK.. LİSEDE MUHABİRLİK BÖLÜMÜ AÇILIYOR
BALIKESİR'deki Mehmet Vehbi Bolak Ticaret Meslek Lisesi bünyesinde GAZETECİLİK Bölümü açılması kararlaştırıldı. 
Böylece, Balıkesir ve Güney Marmara bölgesinde ilk kez bir Lisede gazetecilik eğitimi verilecek. 
Okul ilk öğrencilerini 2017-2018 eğitim-öğretim yılında kabul edecek.


BALIKESİR BASINI İÇİN ŞANS
Gazetecilik bölümünü tercih edecek gençler, ilimizdeki yerel-yaygın basın kuruluşlarında uygulamalı eğitim imkanına da kavuşacak.
Mezun olduklarında ise istihdamları sağlanacak. 
Bu arada, Balıkesir Basınının kıdemli isimlerinin de geleceğin muhabirleriyle bilgi birikimlerini paylaşmaları sağlanacak.


OKUL YÖNETİMİNDEN CEMİYETE ZİYARET

Mehmet Vehbi Bolak Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Vahit Özden, Müdür Yardımcısı Deniz Eriş ile okulun Beden Eğitim öğretmenlerinden Serdar Karakaşlar, BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ni ziyaret etti. 
Okulda yeni eğitim-öğretim yılında açılması planlanan GAZETECİLİK - YAZILI BASIN MUHABİRLİĞİ bölümü hakkında Cemiyet başkanımız Ramazan Demir'le görüş alış verişinde bulundu.
GAZETE, TV, RADYOCULARA BİLGİ
Müdür Vahit Özden'le ekibi, ilimizdeki basın kuruluşlarının sahip ve yöneticileriyle bir araya gelerek okul ve yeni açılacak gazetecilik bölümü hakkında bilgilendirme yapacak.

Kayıt : 28.04.2017

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !