Anadolu Ajansı 97. yaşında.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti "Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmak" misyonuyla 6 Nisan 1920'de kurulan ve "Güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı haber" anlayışıyla hizmet veren Anadolu Ajansı, 97. yıl dönümünü kutladı. AA'nın, kurulduğu yıldan bu yana güvenilir, tarafsız, hızlı, kaliteli ve milli habercilik yaptığına işaret edildi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Anadolu Ajansı'nın (AA) 97. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
BGC'nin mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla Milli Mücadele’nin ilk yıllarında Anadolu'nun sesini dünyaya duyurmak amacıyla kurulan Anadolu Ajansı'nın, üstlendiği görevi 97 yıldır lâyıkıyla yerine getirdiği ve Türk basınının gelişmesinde de önemli rol oynadığı belirtildi.
"Güvenilir, tarafsız, kızlı, etkili, etik " habercilik anlayışıyla dünyanın en iyi haber ajanslarından biri olma hedefiyle 100'üncü yılına emin adımlarla yürüyen AA'nın, milletimize en doğru haberi verdiği bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi:
"Anadolu Ajansı, doğru habercilikte her zaman kaynak ve referans olmuştur. Kurulduğu günden bu yana Anadolunun sesini dünyaya duyuran Anadolu Ajansı, günümüzde de  11 farklı dilde yaptığı yayınla hepimizi gururlandırmaktadır. Uluslararası habercilik alanında giderek daha fazla söz sahibi olan AA'nın kuruluşunun 100. yılında zirve yapacağın  inancımız tamdır."
"Haberciliğe atılan altın imza" olarak tanımladıkları AA'nın örnek alınması gereken habercilik anlayışının takdirle takip edildiği belirtilen mesajda, "Çalışanlarının sosyal ve sendikal haklarını gözetmesi açısından da sektöre yıllardır örnek olan AA'nın 97. kuruluş yıl dönümünü kutlarız" denildi.
BGC açıklamasında ayrıca, yerel medyaya yönelik indirimli haber desteği nedeniyle de AA'ya teşekkür edildi. 

 

Kayıt : 06.04.2017

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !