Geleneksel piknikte buluştuk

Basın Müzesi ve Medya Merkezi bahçesindeki 'mangal partisi'nde bir araya getirdiğimiz meslektaşlarımız eş ve çocuklarıyla birlikte stresten uzak bir gün geçirdi. Balıkesir gazetecileri arasındaki dayanışmayı taçlandıran buluşmaya Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey'de katıldı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) geleneksel pikniği Basın Müzesi ve Medya Merkezi bahçesinde gerçekleşti. Gazete, radyo, tv ve ajanslarda görev yapan meslektaşlarımızın eş ve çocuklarıyla katıldığı mangal partisinde, köfte, ekmek, ayran ikramında bulunuldu. 

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Balıkesir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Metehan Gedik, BİK Balıkesir Şube Müdürü Tahsin Şahin de, katıldıkları mangal partisinde Balıkesir gazetecileriyle mesleki konularda sohbet etti. Basın Müzesi gezilerek Basın tarihine kısa yolculuk yapıldı. 

Basın Müzesi bahçesindeki buluşmada Cemiyet yönetim kurulu üyeleriyle birlikte meslektaşlarının çeşitli konulardaki görüşlerini dinleyen BGC Başkanı Ramazan Demir, gazetecilik mesleğinde yaşanan sıkıntılara değinerek mesleki dayanışmanın ve örgütlü mücadelenin önemine dikkat çekti. 

Başkanımız Demir, şunları söyledi:

BALIKESİR BASININA YAKIŞAN MEDYA MERKEZİ GURURU

“Arkadaşlarımızın iş stresinden uzak, bir arada olmaları, mesleki dayanışmayı perçinlemek amacıyla her yıl bu etkinliği düzenliyoruz. Daha önce sayfiye yerlerindeki organizasyonlarla bir araya geliyorduk. Şimdi Balıkesir gazetecilerine, basınına yakışan Basın Müzesi ve Medya Merkezi’nin bahçesinde buluşuyoruz.

Burada aktif olarak gazetecilik yapan arkadaşlarımızı, meslektaşlarımızı aynı çatı altında görmek, kutsal saydığımız gazetecilik mesleğinin geleceği ve mesleki dayanışma açısından umutlandırdı. Ayrıca BGC'nin bugünkü noktaya gelmesinde, İl genelindeki yayın kuruluşlarıyla basın emekçisi arkadaşlarımızın Balıkesir'in en eski meslek örgütünü sahiplenmelerinin rolü yadsınamaz.

MESLEĞİNİZİ HARİÇTEN GAZEL OKUYANLARLA PAYLAŞMASIN

Gazetecilik mesleği; kutsal bir meslektir. Herkes gazetecilik yapamayacağı gibi, her önüne gelenden de gazeteci olmaz.
Geçimini sırf bu işten sağlayan tüm arkadaşlarımız mesleğine sahip çıksın. Hariçten gazel okuyanlarla mesleleğini paylaşmasın. 
Balıkesir kamuoyu, gazeteciyle gasteciyi, haberciyle karalamacıyı birbirinden ayırt etsin. 
Sahip çıkacakları insanlar, şehirlerinin, sokaklarının, caddelerinin seslerini duyuran, onları yansıtan, düğünlerindeki mutluluğu, cenazelerindeki acıya ortak olup paylaşan yerel gazetecilerdir, televizyoncular ve radyoculardır. 
Balıkesirliler, kendi gazetecisine sahip çıksın. Tehdit, şantajla kişisel çıkar peşinde koşanları, meslek ilkelerinden uzak haberleriyle Balıkesir’in kötü reklamını yapan sözde gazetecilere prim vermesinler.

TEMİZ BASIN İSTİYORSANK ÖNCE SİYASETÇİYLE İŞ DÜNYASI SAMİMİ OLACAK

Meslek örgütü olarak sürekli olarak "temiz toplum, temiz basın" çağrısında bulunuyoruz. 

Bunun gerçekleşmesi için sadece biz gazetecilerin çabası yeterli gelmiyor. 
Biz evimizin önünü süpürmek istiyoruz, ama kamuoyunun, vatandaşın ve iş hayatının, siyasetçinin ve bürokratların ilgisini ve desteğini bekliyoruz. 
Ülke insanları olarak, gerçekten temiz ve dürüst bir toplum istiyorsak, en başta siyasetçiler, bürokratlar ve iş dünyasının mesleğini dürüst yapanlarla birlikte hareket etmelerinin bir gereklilik olduğunun altını birkez daha çizerek hatırlatıyoruz."

Cemiyetimizin baharı karşılayan geleneksel mangal partisine katılan meslektaşlarımız, Basın Müzesini de gezerek tarihe yolculuğa çıktı!

AHMET GÜLEÇ SÜRPRİZ YAPTI
Bu arada, 1970'li yıllarda Balıkesir'de Yeni Asır Büro Şefi olarak görev yapan kıdemli gazeteci Ahmet Güleç, yaşamını sürdürmekte olduğu Manisa Turgutlu'dan mangal partisine sucuk göndererek meslektaşlarımıza sürpriz yapt
ı.  

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey (ortada), meslektaşlarımızla buluştuğu mangal partisinin ardından  Basın Müzesi bahçesinde, Cemiyet Başkanımız Ramazan Demir'le mesleki konular üzerine sohbet etti.

Kayıt : 03.04.2017

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !