asla başaramayacaksınız!

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, İstanbul Otaköy'de 2017'nin ilk saatlerinde yaşanan alçakça terör saldırısını kınadı; "Tarihinde imkansızları başararak bir çok destan yazan Türkiye, bu belaya karşı mücadelesini yalnız da olsa sonuna kadar sürdürecek ve bu insanlık savaşını kazanacak, barışı hakim kılacaktır."

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BCG) İstanbul Ortaköy’de yeni yılın ilk saatlerinde yaşanan ve  39 kişinin ölümü, 65 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan alçak ve hain saldırıyı lanetledi. 
BGC'den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:
"Terörün dil, din, ırk ayrımı gözetmediğini yine ortaya koyan bu alçakça ve hunharca  terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. 
Hayatını kaybeden konuklarımıza, vatandaşlarımıza ve polisimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve metanet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Dün Dolmabahçe'de, Kayseri'de.. Bugün Ortaköy'de yaşadığımız masumları hedef alan kalleş ve sapkın ruhlu  nafile eylemlerin huzurumuzu bozmasına, kaos ortamı oluşturmasına asla izin vermeyeceğiz.  
Türkiye, sadece bölgesine değil, dünyaya barışın hakim olmasını gönülden isteyen ve dileyen 79 milyon akla ve yüreğe sahiptir. 
Biliyoruz ki; 
Verdiğimiz canlar, çektiğimiz acılar, döktüğümüz gözyaşları bizi birbirimize daha da yakınlaştıracak, birleştirecek, güçlü kılacak.
Hainlere karşı tek yürek, tek ses yapacak.
Tarihinde imkansızları başararak bir çok destan yazan Türkiye, bu belaya karşı mücadelesini yalnız da olsa sonuna kadar sürdürecek ve bu insanlık savaşını kazanacak, barışı hakim kılacaktır. 
Bizler ülkemize, devletimize, milletimize inanıyor, güveniyoruz."
BGC YÖNETİM KURULU / 01 OCAK 2017

 

Kayıt : 01.01.2017

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !