Gazeteciler için Lokma Hayrı

Üyeleriyle meslektaşlarının acı ve mutlu günlerinde yanında olup paylaşan Cemiyet yönetimimiz, aramızdan ayrılan gazetecileri de unutmadı. Cemiyet kuru- cuları başta olmak üzere vefat eden gazetecilerin ruhuna Lokma Hayrı düzenlendi. Merhum meslektaşlarımız ruhuna dualar okutuldu, yaklaşık 5 bin kişiye lokma ikramında bulunuldu.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) merhum gazeteciler için lokma hayrı düzenledi.  Merhum gazeteciler için Karesi Bedesten Alanında lokma hayrı gerçekleştirdi. Hakkın rahmetine kavuşan gazetecilerin ruhuna dualar okutuldu, yaklaşık 5 bin vatandaşımıza lokma ikramında bulunuldu ve yine örnek bir davranışa imza atılırken ahte vefa örneği sergilendi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, duygularını şöyle dile getirdi: 

"Başkanlığını yürüttüğüm Gazeteciler Cemiyeti olarak ben ve ekip arkadaşlarımla birlikte vefa duygusunu da ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Mesleğimize ve ülkemize hizmet veren isimleri, ustaları anmayı görev sayıyoruz kendimize. Bu amaç doğrultusunda, kurucularımız Münir Yenal, Cevdet Demiray, A. Ekrem Balıbek, Nejat Akpınar, Cahit Albayrak, H.Basri Atılganer, Güngör Gezer, Ş.Hadi Kural, Kerem Öcal, Emrah Sağdıç ve Gıyas Yetkin başta olmak üzere, basın şehidi Cihan Hayırsevener ile Fikri Özakbaş, M. Aydın Filizel, Levent Pamirol, Necdet Karabaş, Ali Sürmelioğlu, Şemsettin Aran, İzzettin Pesen, Halil Nusret Ertüz, Sadettin Öcal, Turhan Savaş, Yıldırım Ovacık, Hayati Çelik, İzzettin Yaşbek, Rafet Aktay, Ünal Yakıt, Ferit İdacı, Mithat Camicioğlu, Hüseyin Nazım Cici yanında isimlerini sayamadığım meslektaşlarımı ve  Kuva-yi Milliye kentinin kahraman gazetecileri Hasan Basri Çantay ve Mustafa Necati Bey'i unutmadığımızı, unutmayacağımızı, gelecek nesillere taşıyacağımızın bilinmesini istiyoruz. Bu güzel isimleri minnet ve rahmetle anıyoruz."

Demir, 15 Temmuz şehitlerini de bu hayır vesilesiyle şükranla andıklarını sözlerine ekledi. 

Zağnos Paşa Cami karşısındaki Karesi Bedesten Alanı'ndaki hayırda yaklaşık 5 bin vatandaşımıza lokma ikramında bulundu. BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi karşısındaki Hacı Kaya Camii'nde de merhum gazetecilerin ruhuna dua okutuldu.

Kayıt : 11.10.2016

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !