Yazıcı'ya "hoşgeldiniz" ziyareti

Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyelerimiz, Balıkesir'e yeni atanan Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Yaklaşık 1 saat süren buluşmada, basın-kamu ilişkileriyle ilimiz konuları ele alındı. Camianın bek-lentilerini aktaran başka- nımız "İyiyle kötüyü, güzelle çirkini ayırt edin" mesajını yeniledi.

BGC Başkanı Ramazan Demir ile Yönetim Kurulu üyeleri Coşkun Yaman, Ceren Hereser, Ümit Babacan, Mahmut Acaröz, Atilla Kaya, Devrim Derin, Bekir Terzioğlu, Bahadır Demirçeviren ve Doğan Alparslan ile BGC Müdürü Cengiz Güneş'ten olan heyet kısa süre önce Rize'den Balıkesir'e atanan Vali Ersin Yazıcı'yı ziyaret etti.

BGC Başkan Ramazan Demir, yeni görevinde başarılar dilediği Vali Yazıcı'ya, cemiyetimiz ve Balıkesir basını hakkında kısa bilgiler aktardı.

Başkanımız, ziyarette, basın-kamu ilişkilerinin geliştirilmesi noktasındaki görüşlerini ve yeni dönemdeki beklentilerini dile getirdiği konuşmasında, her camiada olduğu gibi basın içerisinde de çürük elmalar bulunabileceğini kaydetti. 

"Bizler evimizin önünü süpürmek istiyoruz" diyen Başkanımız Demir, "İyiyle kötüyü, güzelle çirkini ayırt etmenizi, herkese hak ettiği değeri vermenizi şahsınızdan ve makamınızdan da bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir'in kısa süre önce büyükşehir statüsüne kavuşmasının büyük kazanç olduğunu kaydetti.

 İSTİŞARE EDEREK DOĞRU KARARI VERECEĞİZ

Vali Ersin Yazıcı, şöyle dedi:

 "Balıkesir bir süre önce büyükşehir statüsü kazanan illerimizden birisi. Büyükşehir modelinin iller için daha iyi olduğunu, illerin projesinin bu modelle daha rahat halledilebildiğini düşünüyorum şahsen. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde 7 yıla yakın genel sekreter yardımcılığı, 5 yıl genel sekreterlik yaptım. Modelin daha demokratik olduğunu düşünüyorum. Kusurları, eksikleri olabilir. Seçilmişlerden oluşan bir karar mekanizmasının ve vatandaşların daha kolay hesap sorabildiği bir mekanizma olduğu için daha modern olduğunu düşünüyorum. Belediyelerimiz alt yapı işlerini hallederken, bizde eğitim, sağlık, spor, tarım gibi bir çok alanda çok işimiz var. Biz hizmet etmeye geldik. Rize, Türkiye'nin küçük ama önemli illerinden birisi. Ardından da buraya takdir edildik. Herkesi dinleyerek, istişare ederek doğru kararı vererek çalışmamız lazım." 

 GAYRET VE SAMİMİYETİMİZİ GÖRECEKSİNİZ 

Vali Ersin Yazıcı, kamu hizmetinde kendi motivasyonunu nasıl sağladığını basın mensupları ile paylaştı.

Vali Yazıcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben uzun yıllardır kendimi şöyle motive ediyorum. 11 yaşında devlet parasız yatılı okulunda Burdur'da eğitime başladım. Ortaokul, lise, üniversite hayatımda da kredi yurtlar bünyesinde kaldım. Yaklaşık 11 yıla yakın devletimizin yurtlarında kaldım. 47 yaşındayım, 36 yıldır bu devletin ekmeğini yiyorum. Bu millete, bu devlete ne yaparsam yapayım, ne kadar hizmet edersem edeyim borcumu ödeyemeyeceğimi düşünüyorum. Bulunduğum her pozisyonda, elimden gelen tüm gayretimle çalışmaya gayret ediyorum. Gayretimizi ve samimiyetimizi göreceğinizin sözünü veriyorum" şeklinde konuştu. 

DEMİR : HERKESE HAKETTİĞİ DEĞERİ VERİN!

 BGC Başkanı Ramazan Demir de,  Balıkesir medyası hakkında Vali Yazıcı'yı bilgilendirdi.

Başkan Demir, şunları söyledi:

 "Balıkesir, 1950'lerden beri iktidarlara en büyük desteği veren illerden bir tanesi. Ancak bunun karşılığını da fazla alamamış. Hep vermiş ama istemesini bilememiş. Zaman zaman içimizde kavga etmişiz, seçilmişler atanmışlarla kavga etmiş, seçilmiş seçilmiş kişi ile kavga etmiş, gazeteciler kendi arasında kavga etmiş neticede de ortak bir değerde buluşamamış. Son yıllara baktığımızda da 50 yılda yapılamayan işlerin yapıldığını görüyoruz. Bu da bizi umutlandırıyor. Balıkesir, önü açık illerin başında geliyor. Balıkesir, medya açısında da zengin bir il. İl genelinde yaklaşık 50 civarında gazete yayınlanıyor. 3 tane televizyonumuz, 8 tane radyomuz var. Biz göreve geldiğimizden bu yana, siyasilerden, iş adamlarından, bürokratlardan iyi ile kötüyü, güzel ile çirkini ayırt etmenizi istiyoruz. Her konuda olduğu gibi gazetecilikte de herkese hak ettiği değeri vermenizi istiyoruz"

YAZICI: GÜZEL HİZMETLER YAPMAMIZ GEREKTİĞİNİ BİLİYORUZ

 Vali Yazıcı, eğitim ve sosyal konularda sık sık sahaya çıktığını vatandaşla, basınla iç içe olduğunu söyleyerek "Başta eğitim olmak üzere, sosyal alanlarda da sahada bizi bol miktarda göreceksiniz. Bizim hizmetlerimizi, sizlerde göreceksiniz, yazacaksınız, eleştireceksiniz. Sizlerin güzel şeyler yazması için bizim güzel hizmetler yapmamız gerektiğini biliyoruz" ifadeleri ile konuşmasını tamamladı. 

Ziyarette Vali Yazıcı'ya, Ramazan Demir, Hilmi Duyar ve Abdulmecit Mutaf tarafından hazırlanan Cemiyetimizce bastırılan 'Balıkesir Basın Tarihi' kitabı takdim edildi.

Kayıt : 30.06.2016

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !