Eşkiyalar yanılıyor

BALIKESİR Edremit'te yayınlanan Memleket gazetesi imtiyaz sahibi Fatih Emrah Erdoğan'a ait otomobile, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kesici ve delici aletler kullanılmak suretiyle zarar verildi. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti: "Gazetecinin aracına hasar vererek basına gözdağı vereceklerini sanan eşkiyalar yanılıyor."

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), yaptığı yazılı açıklamayla, olaydan duyduğu endişeyi dile getirerek girişimi kınadı. 

Açıklamada şöyle denildi: 
"Gazete ve gazetecilerin yaptığı haber ve yorumlar herkes tarafından beğenilmeyebilir. Hatalı görülebilir. Kişisel hakları ihlal ettiği kanısına varılabilir. 
Ancak bunun böyle görülmesi, hiçbir kimseye şiddet kullanma, tehdit yoluna başvurma, sokak eşkiyalığına soyunma hakkı tanımadığı da tartışılmaz gerçektir. 
Gazeteciler dayak yemek, kendini bilmez kişi veya kişilerin hakaret ve tehditlerine maruz kalmak için değil, haberleriyle kamuoyunu bilgilendirmek, aydınlatmak için var.  Bunu bir kez daha hatırlatmayı görev sayıyoruz. 
Gazetecinin aracına hasar vererek basına gözdağı vereceklerini sanan eşkiyalar yanılıyor. Eleştiriye açık olmayan, çareyi hukuk yerine şiddette arayan zihniyeti şiddetle kınıyoruz.  Allah'tan akıl izan vermesini diliyoruz.  
Güvenlik güçleriyle yargının bu fiili gerçekleştirenlerin peşini bırakmayacağına inanıyor, gazete ve gazetecilere yönelik bu olayın son olmasını temenni ediyoruz."


3 Haziran 2016
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 
Genel Sekreterliği

 

Kayıt : 03.06.2016

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !