Vakit birlik-dirlik vaktidir

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti: "Milletimiz omuz omuza bu karanlık dönemi de atlatacaktır" BGC, Ankara'da yaşanan alçakça saldırıyı lanetlediği açıklamasında, sevdası, kavgası Türkiye olan herkesi teröre karşı yek vücut olmaya çağrdı; "Milletimiz omuz omuza bu karanlık dönemi de aşacaktır" görüşünü paylaştı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Ankara'da 37 kişinin yaşamını yitirdiği, 123 kişinin de yaralandığı bombalı saldırının ardından "teröre lanet" mesajı yayınladı.
Cemiyet yönetimince yapılan yazılı açıklamada, siyasi görüş ve diğer tüm farklıların bir kenara bırakılarak teröre karşı tek ses, tek vücut olunması çağrısı yapılarak, "Gün Ben Türkiye'yim deme günüdür. Vakit, birlik-dirlik-kardeşlik vaktidir" denildi.
BGC'nin mesajı şöyle: 
"Türkiye’yi karıştırmak isteyen karanlık mihraklara karşı verilecek en güzel cevap, birbirimize daha fazla kenetlenmek, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmaktır.
Aziz milletimiz omuz omuza vererek bu karanlık dönemi atlatacaktır. Sahip olduğu tecrübe ve sağduyu ile ülkemiz üzerine oynanan bu kanlı oyunu bozacak, teröre teslim olmayacaktır. Terör ve terörün arkasındaki güçler tarihte olduğu gibi yine mağlup olacaktır.  Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.  
Masum insanları hedef alan bombalı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Acımız çok büyük. Başımız sağolsun" 

Kayıt : 14.03.2016

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !