BGC'nin Körfez Buluşması

Edremit körfezindeki yerel ve yaygın basın kuruluşlarında görev yapan arkadaşlarımızı Akçay'daki kahvaltıda bir araya getirdik. Cemiyet Başkanımız Ramazan Demir, "Körfez Buluşması"nda gazeteciliğin yeniden saygı gösterilen meslek haline gelmesi noktasında en büyük görevin yine gazetecilere düştüğünü hatırlattı.

Balıkesir basını, Edremit'te Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC)'nin, 'Körfez Buluşması' isimli etkinliğinde bir araya geldiler.

Balıkesir ve Körfez bölgesi gazetecilerini buluşturan etkinlik, Akçay Gold Simit Cafe'de yapıldı. Kahvaltıya Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Basın Yayın ve Enformasyon (BYEGM) Çanakkale İl Müdürü Murat Dereli, cemiyet üyesi gazeteciler katıldı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, ilin dört bir yanındaki meslektaşlarının görüşlerine her zaman değer verdiklerini hatırlatarak istişarenin önemine dikkat çekti.

Gazetecilerin birbirleriyle sadece habercilikte yarışması gerektiğine işaret eden Demir, yaşanan sorunların ise karşılıklı konuşarak çözülmesi taraftarı olduklarını ifade etti. 


Demir şunları söyledi: "Zor bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemde hepimizin birbirimize karşı daha anlayışlı, hoşgörülü ve saygılı olmasını bekliyorum. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil, ancak aynı çatı altında bu mesleği yapıyorsak birbirimize saygı duymak zorundayız. Bizler, sizlerin fikirlerine ve görüşlerine değer veriyoruz. Cemiyetimiz hepinizi kucaklayan ve köklü bir geçmişi bulunan büyük bir kuruluştur.  Bizleri sevmiyor, icratlarımızı beğenmiyor olabilirsiniz. Bunu eleştirmenin yolu sosyal medya değil. Dedikodu hiç değildir.  Kişisel meseleler yüzünden kurumları karalamak hiçbirimize kazanç sağlamaz, mesleğimizi yıpratmaktan başka. Mesleğimize sahip çıkmak istiyorsak, birbirimize kenetlenmeliyiz." 

ETKİNLİK, ANTANDROS GEZİSİ İLE DEVAM ETTİ

Kahvaltı sonrasında gazeteciler, Altınoluk'ta bulunan Antandros kazı alanı bölgesine geçerek incelemelerde bulundu. Burada gün yüzüne çıkartılmakta olan tarihi eserleri yerinde gören gazetecilere, Altınoluk Tarihi Antandros Şehrini Kurtarma Koruma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Cömert bilgiler aktardı 

Balıkesir gazetecilerinin Körfez Buluşması, Altınoluk'taki öğle yemeği ve sahil turuyla son buldu. 

Kayıt : 07.03.2016

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !