Gün 'Ben Türkiye'yim' deme günü

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, "Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman Ordumuzun yanındayız. Gün 'Ben Türkiye'yim deme günüdür" mesajıyla Başkent'teki terör saldırısını lanetledi. Türkiye sevdalısı herkesi teröre karşı kararlı mücadelesini sürdüren devletin ve TSK'nın yanında yer almaya çağırdı.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Başkent'teki saldırıyı lanetledi, Türkiye sevdalısı herkesi teröre karşı kararlı mücadelesini sürdüren devletin ve TSK'nın yanında yer almaya çağırdı. 
BGC yönetim kurulunun, Ankara'da askeri servis araçlarının geçişi sırasında meydana gelen terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle denildi:
"Ülkemizin huzur ve refah ortamına kavuşması  amacıyla kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimiz yanında 78 milyon Türk vatandaşını hedef alan terör saldırısında masum insanlarımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.
Kalleşler şunu iyi bilmeli ki, bu son saldırı masum insanların canına kıymanın ötesinde, devletimizin terörle mücadele kararlılığını artırmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır.
Kan dökerek, insanlara acı yaşatarak amacına ulaşacaklarının hayaliyle kanlı pusular gerçekleştiren kalleşler, büyük bir gaflet içerisinde olduklarını er yada geç mutlaka anlayacaktır. 
Milli birlik ve beraberliğimizin hedef alındığı bu dönemde, ülkesinin birliğini-dirliğini isteyen siyasetçisi, gazetecisi, işçisi, memuru, köylüsü, genci yaşlısı.. Kısacası Türkiye sevdalısı her birey bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman ordumuzun yanında yer almalıdır. 
Gün "Ben Türkiye'yim" deme günüdür. 
Balıkesir ilinin en köklü meslek örgütü olarak, Başkentimizde yaşanan terör saldırısını, saldıranları ve bebek katillerine arka çıkan sözde barış elçisi ülkeleri lanetliyoruz. 
Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman Ordumuzun yanında olduğumu bir kez daha ilan ediyoruz. 
Şehitlerimize Allah'tan rahmet; ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve milletimize başsağlığı diler, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ederiz."
17 Şubat 2016
BGC YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

Kayıt : 17.02.2016

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !