Yeni Şafak ve Akit'e saldırı

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine eş zamanlı olarak yapılan silahlı ve molotoflu saldırıları kınadı. BGC Başkanı Ramazan Demir, "Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve ger-çekleri öğrenme hakkına yönelik saldırıları kınıyor, gazetelerimizin çalışan-larına geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz."

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, medya kuruluşlarına ve gazetecilere yönelik saldırılardaki artışa dikkat çektiği mesajında, gazetecilerin kaba kuvvet, şiddet ve cinayetlerle susturulamayacağının altını çizdi. 
Basına yönelik saldırıların son bulması dileğinde bulunan Demir, menfur olayın faillerinin de yakalanarak adalete teslim edilmesini beklediklerini kaydetti. 
Demir, "Yeni Şafak ve Yeni Akit gazetelerine yönelik yapılan silahlı ve molotof kokteylli saldırıyı kınıyor, gazete çalışanlarına geçmiş olsun diyoruz. Bu gazetelerimize yönelik saldırıyı tüm basına ve ifade özgürlüğüne yönelik olarak gördüğümüzü kamuoyu ile paylaşıyoruz."

 

Kayıt : 12.02.2016

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !