BGC Güney Marmara Buluşması

Gazeteciler Cemiyeti, dev bir organizasyona daha imza attı. Balıkesir ili gazetecilerini Güney Marmara'nın kalbi olan Bandırma'da bir araya getirdi. Grand Asya'daki buluşmada Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur yanında Bandırma, Susurluk, Erdek, Gönen ve Marmara belediye başkanlarıyla bölge gazetecilerine teşekkür şildi sunuldu.

Türkiye'nin en eski ve köklü meslek kuruluşlarından olan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, "Balıkesir Basınının Güney Marmara Buluşması" adı altında düzenlediği organizasyonla meslektaşlarımızın birbirine olan bağlarını daha da kuvvetlendirdi. 

Bandırma Grand Asya Oteli’nde gerçekleşen etkinliğe Erdek Kaymakamı ve Bandırma ile Gönen Kaymakam Vekili İsmail Karadaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Çanakkale İl Müdürü Murat Dereli,  Güney Marmara'daki ilçelerden siyasi parti başkanları ve temsilcileri, iş adamları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileriyle Susurluk ve Marmara Belediyelerinin temsilcileri, Balıkesir, Gönen, Susurluk, Bandırma, Erdek, Manyas ile diğer ilçelerden gazeteciler katıldı. 


BAŞKANIMIZDAN ÖNEMLİ MESAJLAR 
Programın açılış konuşmasını yapan BGC Başkanı Ramazan Demir, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti. 
Mesleğin doğru kullanılmasını isteyen Demir, gazeteciliğin haber üretmek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek olduğunu, basın özgürlüğünün kişisel özgürlük olarak algılanmaması gerektiğini söyledi. 
Demir, meslektaşlarına dayanışma çağrısında bulunarak şöyle seslendi:
"Birbiriyle kavga eden, birbiriyle küsen, birbiriyle yardımlaşmaktan kaçınan, ayrışan, bölünen, ortak çıkarları noktasında bile biraraya gelemeyenlerin 
haklarını arayabilmesi ve alabilmesinin imkansız olduğu gibi  başkalarının da haklarını savunamayacağı gerçeğini hatırlatmama izin verin lütfen. 
Hangi şartlarda, hangi koşullarda görev yaptığınızı ve sadece sizler ve bizler biliyoruz sevgili meslektaşlarım.  
İşte bunun için diyoruz ki, 
Rekabeti habercilikte yapacağız, birbirimizi hırpalamakta değil. 
Birine çamur atmadan önce düşün ve sakın unutma; ilk önce senin ellerin kirlenecek şeklindeki ve benim de çok sevdiğim bir sözü altını çizerek hatırlatmak istiyorum.
Belki de bizim mesleğe çok uygun düştüğü için seviyor ve tutuyorum bu sözü. 
Öyle veya böyle.. 
Kendimize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkasına da yapmayacağız.
Ne İsa'ya ne Musa'ya yaranabilen bir mesleğin mensupları olarak birbirimizi sevmekte hayli cimri davransak da, saygı noktasında gönül perdemizi açık tutmamız gerekiyor. 
Başkalarından saygı duymalarını göstermelerini istiyorsak eğer mesleğimize, buna önce kendimizden başlayacağız."
Demir, Balıkesir basınına ve cemiyete her zaman destek olan, bu organizasyonu da birlikte üstlendiklerini belirttiği Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR'DEN GAZETECİLERE TEŞEKKÜR 
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Balıkesir Basınının Güney Marmara Buluşması” isimli etkinlikte konuşan Başkan Uğur, Büyükşehir olarak Bandırma’da büyük yatırımlar gerçekleştireceklerini, bunları yaparken Bandırma Belediyesi ile ortak akıl yürüteceklerini söyledi. 
Uğur, kendilerini basınla bir araya getiren Güney Marmara Buluşması etkinliği için cemiyet başkanına ve Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin mensuplarına teşekkür etti. 


BAŞKANLARA PLAKET TAKDİM EDİLDİ 
Bandırma’daki Basının Güney Marmara Buluşması etkinliğinde konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu, Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Manyas Belediye Başkanı Tarcan Barçın, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza'ya yerel medyaya verdiği destek nedeniyle plaket verildi.  


ANADOLU BASININA KATKI ve HİZMETLERİ NEDENİYLE TEŞEKKÜR ŞİLDİ VERİLEN İSİMLER ŞÖYLE:
Balıkesir Basınının Güney Marmara Buluşması'nda ayrıca, Basın İlan Kurumu, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü temsilcileri yanında bölge gazetecilerine de teşekkür şildi takdim edildi.
Şild sunulan isimler şöyle:


1- Ahmet Edip UĞUR (Balıkesir BB Bşk.) 2- Mustafa CANBEY (Basın İlan Kurumu Gen. Md. Yrd.) 3- Murat DERELİ (BYEGM /Çanakkale) 4- Tahsin ŞAHİN (Basın İlan Kurumu Balıkesir Şube Md.) 5- Hüseyin YAKAR (Gönen Bld. Bşk.) 6- Tarcan BARÇIN (Manyas Bld. Bşk.) 7- Hüseyin HIZLIOĞLU (Susurluk Bld. Bşk.) 8- Hüseyin SARI (Erdek Bld. Bşk.) 9- Dursun MİRZA (Bandırma Bld. Bşk.) 10-Süleyman AKSOY (Marmara Bld. Bşk.)  

ŞÜKRAN ŞİLDİ SUNULAN GAZETECİLER İSE ŞÖYLE:

11- H. Erdem ÖZCAN (DHA / Bandırma) 12- Ahmet PESEN (Gazeteci-Yazar / Bandırma) 13- Ahmet ÇİÇEK (Gazeteci / Gönen) 14- Mustafa YAMANER (Bandırma)  15- Sadi BİLTEN (Banses Gazetesi / Bandırma) 16- Şükrü BERBER (Genç Bayrak / Bandırma) 17-  İsmail BABACAN (MAR TV-Yaşam (Bandırma) 18- Ali Osman ATA (Gazeteci / Bandırma) 19- İbrahim ALDEMİR (Şehir Gazetesi / Bandırma) 20- Ahmet TÜRKMEN (Muhabir / Bandırma) 21- Semih KELEŞ (Manyasın Sesi / Manyas) 22- Süleyman ÖZAYDIN (Anadolu Ajansı / Manyas) 23- İrfan AYYILDIZ (Kardeş Gazetesi / Susurluk) 24- Ahmet K. ILGAZLI (Anadolu Ajansı / Gönen) 25- Yaşar Mehmet Akif ERTAN (Yeni Erdek) 26-Nurettin ISSIZLAR (Erdek Doğuş / Erdek)

 

Kayıt : 12.02.2016

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !