Gazeteciler kahvaltıda buluştu

Balıkesir ve ilçelerindeki basın emekçileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğindeki kahvaltıda bir araya gelerek dayanışma örneği sergiledi. Başkanımız Ramazan Demir, 10 Ocak'ın yeniden bayram olarak kutlanmasının gazetecilerin göstereceği duruşa ve kararlılığa bağlı olduğunu söyledi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, basın emekçilerini kentin en seçkin mekanları arasındaki City Meats'ta kahvaltıda buluşturdu. Cemiyet Başkanı Ramazan Demir ile yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki programa, Basın İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Şube Müdürü Tahsin Şahin ile şube çalışanları da tam kadro katılarak yerel medya ile dayanışma örneği sergiledi.
Balıkesir merkez ve ilçelerinde yayınlanan gazetelerin sahipleriyle basın emekçilerinin yanı sıra belediyelerin basın merkezlerinde görev yapan isimlerin de katıldığı etkinlikte, medya çalışanları iş stresinden uzak ve birlikte olmanın tadını çıkardı, keyifli bir Cumartesi sabahı yaşadı. 

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir (solda) ile Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Tahsin Şahin, basın emekçileriyle sohbet ederek çeşitli konulardaki beklentilerini de not aldı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, meslektaşlarına hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi:  
"Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlemiş olduğu kahvaltıya teşrif ettiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Bugüne değin yer aldığım her platformda, Balıkesir ilindeki gazeteci ve gazetelerin plakası gibi 10 numara gazeteler ve gazeteciler olduğunu, meslektaşlarımız  arasındaki sevginin dayanışmanın en üst noktada olduğunu ısrarla vurguluyorum. Bugün burada da gördüğümüz tablo benim ne kadar haklı olduğumu,  Balıkesir basınında çalışan arkadaşların birbirlerine nasıl kenetlendiğini gösteriyor. Sizlerle bir kez daha gurur duyuyor ve teşekkür ediyorum."

Basın emekçileri güzel bir hafta sonu geçirmenin yanında birbirleriyle olan dostluklarını da perçinleyen kahvaltının ardından hepbirlikte objektiflerin karşısına geçerek günün anısına fotoğraf çektirdi

10 OCAKLARA ANLAM KAZANDIRMAK  GAZETECİLERİN ELİNDE

Demir, günün anlam ve önemi üzerine ise şunları kaydetti: 
"10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün  bundan 55 yıl önce belli bir anlamı vardı, ama günümüzde 10 Ocakların anlamının kaldığını söylememiz pek mümkün değil. 
10 Ocak’a anlam kazandırmak bizlerin elinde diye düşünüyorum. Biz gazeteciler, gazete yöneticileri, gazete çalışanları emekçileri birlikte ve örgütlü hareket edersek tekrar o hakları kazanmak yolunda, saygınlık kazanmak yolunda önemli mesafeler kat edeceğimizi düşünüyorum.

GAZETECİLERİN ÖNCELİĞİ MESLEKİ ÇIKARLAR OLMALI
Ayrıca, hiç kimse bir birini sevmek zorunda değil, ama mesleki çıkarlar söz konusu olduğunda birlikte hareket etmek durumundadır.  Camiamız mensupları siyasi görüş veya aralarındaki fikir ayrılıklarını bir kenara bırakarak, hakkımızı aramak için birlikte hareket etmek durumundayız.   Geçmişte bayram olarak kutladığımız  Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, yeni bir mücadele ve dayanışmanın ilk adımı olmasını temenni ediyorum."

 

Kayıt : 09.01.2016

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !