Spor gazetecisi İdacı vefat etti

BALIKESİR Basını ve spor dünyası güzel bir ismini kaybetti. Edremit ilçesinde uzun yıllar yeşil sahalarda top koşturduktan sonra 20 yıl önce spor gazeteciliğine başlayan Ferit İdacı, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. "Dede Ferit" lakabıyla tanınan cemiyetimiz üyelerinden İdacı, Kör- fezde Olay Gazetesi'nde görev yapıyordu.

BALIKESİR Basını ve spor dünyası güzel bir ismini kaybetti. Edremit ilçesinde uzun yıllar yeşil sahalarda top koşturduktan sonra 20 yıl önce spor gazeteciliğine başlayan Ferit İdacı, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.  
Körfezdeki çeşitli spor kulüplerinde antrenör olarak görev yapan "Dede Ferit" lakabıyla tanıtan Ferit İdacı, 20 yıldır Körfezde Olay Gazetesi'nde spor yazarlığı yapıyordu.
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti üyesi Ferit İdacı’nın cenazesi  ikindi namazına müteakip Edremit Alemizade Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası Edremit Şehir mezarlığında toprağa verildi. 


Cenaze törenine Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Bekir Terzioğlu, Eski Edremit Belediye Başkanı Tuncay Kılıç, Balıkesir AKSF ve Türkiye Amatör Kulüpler Federasyonu Yöneticisi Metin Mengüç, Tariş Zeytin ve Zeytin Yağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, spor kulübü temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda seveni katıldı. 
Ani vefatı spor ve basın camiasında üzüntü yaratan  Ferit İdacı, ülkemizde adını taşıyan spor kulübüyle dikkatleri çekmişti. 56 yaşındaki Ferit İdacı evli ve üç çocuk babasıydı.

Kayıt : 12.10.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !