BGC gazeteci adayı konuk etti

Gazeteciler Cemiyeti, Balıkesir'in gazeteci milletvekili adayı Mustafa Canbey'i ağırladı. Gazetecilerin buluşmasında, Anadolu Basını ve çalışanlarıyla Balıkesir'in öncelikli konuları ele alındı. Cemiyet Başkanımız Demir, "sorunlarımız ve çözümü noktasında ne yapılmasını bilen Canbey'i mecliste görmek istiyoruz"

Balıkesir Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Mustafa Canbey, Balıkesir’in potansiyelinin Ankara’da iyi anlatılması gerektiğini söyledi.

Canbey “Balıkesir’in 13 ilçe belediyesi ve Büyükşehir’de AK Parti’de. Önümüzdeki dönem iyi bir milletvekili temsiliyeti olursa Balıkesir’in çok daha rahat büyüyüp kalkınacağını düşünüyorum” dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı meslektaşımız Mustafa Canbey, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

Cemiyet Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleri Coşkun Yaman, Devrim Derin, Mahmut Acaröz, Ramazan Karaca ile sohbet eden Canbey, sanayi ve turizm potansiyeli olan Balıkesir’in önümüzdeki dönemde mecliste iyi temsil edilmesi gerektiğini söyledi. 

Basın İlan Kurumu’ndaki görevi nedeniyle kendisinin de gazeteci olduğunu söyleyen Canbey şöyle konuştu:
“Balıkesir’in önümüzdeki dönemde yıldızı parlayacak ona inanıyorum. Önümüzdeki 10 yıl içinde Balıkesir bambaşka bir şehir olacak. Balıkesir’in vekilleri Balıkesir’i mecliste en iyi şekilde temsil etmeli, Balıkesir’in potansiyeli mutlaka Ankara’ya en iyi şekilde anlatılmalı. Bakanlar ile iyi konuşulmalı.

Balıkesir’in yatırım yapılabilecek, özellikle sanayi ve turizm yatırımlarının yapılabileceği bir şehir olduğu mutlaka anlatılmalı. Balıkesir’in 13 ilçe belediyesi ve Büyükşehir’de AK Parti’de. Önümüzdeki dönem iyi bir milletvekili temsiliyeti olursa Balıkesir’in çok daha rahat büyüyüp kalkınacağını düşünüyorum”.

DEMİR: "CANBEY'İ MECLİSTE GÖRMEK İSTİYORUZ"

Gazetecileri daha fazla meclis çatısı altında görmek istediklerini söyleyen Demir ise gazeteci adayların artması gerektiğini belirtti.

Canbey ile Basın İlan Kurumu’ndaki görevi sırasında ortak çalışmalara imza attıklarını söyleyen Demir ise şunları söyledi:

“İnşallah meslektaşımız milletvekili seçildiğinde de bunları en üst düzeye taşıyacağız. Günümüzde gazetecilik sektöründe sorunlar var ama, ülkemizde ciddi ve önemli bir süreçten geçiyor.

Bu süreçte huzur ve barışın hakim olmasını diliyoruz. Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun önce ülkesine ve yaşadıkları çevrenin geleceğini düşünerek sandığa gitmelerini istiyoruz.

Gazetecilere hakaret edilmediği, tehdit edilmediği, hedef gösterilmediği bir ülke istiyoruz.

Mecliste daha çok sayıda gazeteci olması halinde ülkenin bir çok sorunun da çözüleceğini inanıyoruz,” 

Basın Müzesi ve Medya Merkezi’ni gezen Canbey daha sonra cemiyetten ayrıldı. 

Kayıt : 02.10.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !