Şiddetin değil, kalemin esiri

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Barış vce huzura vesile olması dileğinde bulunan Cemi- yet Başkanı Ramazan Demir, "Şiddetin değil yüreğin, silahın değil kalemin daha güçlü oldu ğunu ispatlayarak barışı ve huzuru pekiştirmek için biz gazetecilere de büyük sorumluluk düşüyor" dedi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, manevi değerlerimiz yanında milli duygularımızı da taçlandıran mübarek bayramın islam alemi başta olmak üzere tüm dünyada barış ve huzura vesile olması dileğinde bulundu. Demir, "Şiddetin değil yüreğin, silahın değil kalemin daha güçlü olduğunu ispatlayarak barışı ve huzuru pekiştirmek için biz gazetecilere de büyük sorumluluk düşüyor" dedi.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, barıştığı, kardeşlik, dostluk duygularının ön plana çıktığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı Kurban Bayramı'nın toplumsal barışa vesile olması dileğinde bulundu.
Demir, insanların birbirine karşı sorumluluklarını sadece manevi değerlerin zirve yaptığı bayramlarda değil, her zaman hatırlaması ve davrananışlarını ona göre belirlemesi gerektiğine değindi. 
Ülkemizdeki terör olaylarına ve medya organlarıyla gazetecilere yönelik saldırıları hatırlatan Demir,'in mesajı şöyle: 
"Şiddetin değil yüreğin, silahın değil kalemin daha güçlü olduğunu ispatlayarak barışı ve huzuru pekiştirmek için biz gazeteciler yanında ülkemiz siyasetçileine de büyük sorumluluk düşüyor. 
Allah'ın her türlü zenginliği bahşettiği ülkemizin birliğini, dirliğini ve Dünya'da söz sahibi olmasını hepimizin ortak gayesi olduğuna göre, Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarları noktasında da tek ses, tek yürek olmayı görev bilmeliyiz. 
Şiddeti ve şiddet dilini terketmeliyiz. Rengini şehit kanlarından alan bayrağımızdaki ay ve yıldızın ışığı hepimize yeter.
Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, hayatımıza sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü duygularını hakim kıldığımız sürece, daha güzel günlere ulaşacağımıza şüphe yoktur. 
İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı, barış, huzur ve kardeşlik için toplumsal dayanışmanın en büyük gücümüz olduğunu bizlere bir kez daha göstermiştir.
Bu düşüncelerle, manevi bir iklim içinde kutladığımız Kurban Bayramı'nın milletimizin huzur ve barışına vesile olmasını diliyorum."

Kayıt : 23.09.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !