Demir, Balıkesir'e davet etti

Cemiyet Başkanımız Ramazan Demir, kendisinin de aralarında bulunduğu bazı gazetecilerin "teslim alınmış gazeteciler" diye örnek gösterilmesine şaşırmadığını söyledi. Demir, " Balıkesir gazetecileriyle ilgili yorum yapan yazarı Kuva-yi Milliye kentine bekliyoruz. Gelsin her şeyi yerinde gösterelim" dedi.

Ramazan Demir, "Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanına, Başbakanına her türlü hakareti gazetecilik olarak gören zihniyetin temsil edildiği yayın organındaki yorumu yapan yazarı Kuva-yi Milliye kentine bekliyoruz. Gelsin herşeyi yerinde gösterelim" dedi.

Demir, Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e aşağıdaki mektubu gönderdi:

Sevgili meslektaşım Saygı Öztürk;
"Basını böyle teslim alıyorlar" yazınızı, Ankara'dan bir meslektaşımın uyarısı üzerine okudum.
Genelleme yaparak başladığınız yazınızda Balıkesir'i örnek, şahsımın da aralarında bulunduğu isimleri "teslim alınmış gazeteciler" gibi göstermeniz karşısında üzüldüğümü söyleyemem. 
Çünkü ülkesinin seçilmiş Cumhurbaşkanı'nı, eleştiri sınırlarını aşarak hareket etmeyi, "Tayyip" diye başlıklar atmayı görev edinen, bir siyasi partiye karşı adeta linç kampanyaları yürüten "özgür basın"da yazarlık yapan sizin gibi saygın ismin, bizleri "teslim alınmış gazeteciler"  diye okurlarına sunması yerinde, doğru ve Sözcü'nün gazetecilik anlayışına yakışır yaklaşımdır.
Sn. Öztürk,
Ramazan Demir'i veya yazınızda adlarına yer verdiğiniz isimleri tanıdığınızı sanmıyorum. Tanımış ve ülkesi ve bölgesinin sorunları hakkında yazdıklarını okumuş olsaydınız eğer, yazınızın ana konusuna malzeme(!) yapmayı içinize sindiremezdiniz
Bu isimlerin, en az sizin kadar SAYGIN gazeteci olduklarını, ayrıca bugüne değin yaptıkları haber ve yorumlarıyla SAYGI gördüklerini de bilirdiniz
Saygı bey; 
Burada, yerel medyanın sorunlarıyla ilgili birçok şeyler aktarabilirim size. Zaten hangi koşullarda görev yapıldığını, yerel gazetelerin hangi zorluklarla çıktığını bilen biri olmalısınız, her konuda ahkâm kesen İstanbul ve Ankara gazetecileri gibi!
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti başkanlığı görevine seçildiğim günden bu yana, Balıkesir ili sınırları içerisinde görev yapan meslektaşlarımızla yerel gazetelerimizin sorunlarının çözümü noktasında neler yaptığımızı bilememeniz bizim kusurumuzdur. 
Ayrıca, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ortak projeleriyle de yerel gazete ve gazetecilere ne gibi kolaylıklar, imkanlar sağlandığını bilememeniz de bizim eksikliğimizden, bağışlayın lütfen.
Sizi Balıkesir'e davet ediyoruz sn. Öztürk.
Hem sözünü ettiğiniz "teslim alınmış gazeteciler"in fikir ve önerileriyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği güzel işleri görmeye, hem de bizden önce tabelası bile olmayan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin bugün geldiği noktayı görmeye, üç-dört ildeki müzelerden biri olan Balıkesir Basın Müzesi'ni gezmeye BEKLİYORUZ..
Küçük bir hatırlatma;
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olmadan önce de AK Parti'liydim, bugünde öyleyim. Bununla gurur duyuyorum. Hiç bir zaman teslim alınmadım. Gazetecilikle siyasi kimliğimi ayırt etmesini başarabilecek kadar mesleğime aşığım.
Balıkesir'e geldiğinizde gazeteciliğin İstanbul ve Ankara'dan görüldüğü gibi olmadığı konusunda bol bol sohbet edeceğiz inşallah..
Programınıza Balıkesir'i aldığınızda bizi haberdar edin ki, herhangi bir kusurumuz olmasın..
Sizin telefonunuzu veya mesajınızı bekliyoruz.
Bu arada bir dip not: 
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetim kurulu üyesi idim.
"Teslim alınmamış gazeteciler"in tetikçiliğini yaptığı siyasi anlayışın savunucularının öncülük etmesi sonucu kanser tedavisi gördüğüm dönemde yönetim kurulu üyeliğinden sessiz-sedasız düşürdüler. Ve şimdi hiç biri telefonlarıma çıkacak medeni cesareti gösteremiyor. TGF adını kullanmayın. Yoksa TGF'yi teslim alan ve onu basamak olarak kullanan kardeşlerimiz üzülebilir. Bilginiz olsun.
Saygılar sunarım."
Ramazan DEMİR
22 Eylül 2015 / Balıkesir

Kayıt : 23.09.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !