BİZ BU OYUNU BOZARIZ

TERÖRÜ LANETLİYOR, HERKESİ SORUMLU DAVRANMAYA ÇAĞIRIYORUZ... Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), terörü lanetlediği mesajında, kan ve kaostan beslenen mihraklara karşı en güzel cevabın birlik beraberlik içerisinde, sağduyulu şekilde hareket ederek verilebileceğine değindi. Medyaya yönelik saldırılar da kınandı.

BGC'nin mesajı şöyle:

"Terör örgütünün son dönemdeki kalleşçe saldırıları sonucu şehitlik mertebesine ulaşan ve aralarında Balıkesirli iki kahramanımızın bulunduğu yiğitlerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz. 
Biliyoruz ki bu acı, sadece güvenlik güçlerimiz ile ailelerinin acısı değildir. 
Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük bedeller ödenerek çizilen sınırları içerisinde Ay Yıldızlı bayrağımızın altında kardeşçe yaşayan hepimizin ortak acısıdır. 
Kan dökerek, insanlara acı yaşatarak amacına ulaşacaklarını hayal eden kalleşler, büyük bir gaflet içerisinde olduklarını er yada geç mutlaka anlayacaktır. 
İnsanlık suçu işlemeyi sürdüren terör örgütü ve onun işbirlikçileri, bu vatan topraklarında asırlardır Türk - Kürt, Sunni - Alevi diyerek dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın asırlardır kardeşçe yaşayan aziz milletimizin vicdanlarında asla affedilmeyeceklerini, seçtikleri ve gittikleri yolun sonunun karanlık olduğunu artık görmeli ve anlamalıdır. Çünkü bu ülkenin birlik beraberlik duyguları hiçbir zaman çözülemeyecek kadar kök salmıştır. 
Silahlı Kuvvetlerimiz ile Polis Teşkilatı’nda görev yapan yiğit evlatlarımızın, vatanın bölünmez bütünlüğü uğrunda verdikleri mücadele ve hiçbir değerle ifade edilemeyecek fedakârlıkları karşısında minnet ve takdir duygularımızı sunuyoruz.
Evlatlarını vatanımız için feda eden ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, şehit düşen kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.
HEPİMİZ SORUMLU DAVRANMALIYIZ
Bu vesileyle şunu da hatırlatmak istiyoruz;
Ülkemizi kaos ortamına sürüklemek isteyen karanlık odakların amacı, vatandaşlarımız arasında kin ve nefret tohumları ekmektir.
Milli birlik ve beraberliğimizin hedef alındığı bu dönemde, ülkesinin birliğini-dirliğini isteyen siyasetçisi, gazetecisi, sivil toplum kuruluşları... kısacası herkes sağduyulu hareket etmek zorundadır. Elbette, teröre ve işbirlikçilerine tepkimizi göstereceğiz. Bu kenetlenerek demokratik yollarla yapıldığında, bizi birbirimize düşürmek isteyen karanlık güçlere karşı en güzel cevap olacaktır.
Ancak, gazete ve gazetecilerin hedef alınması ve gösterilmesi, medya kuruluşlarına baskın yapılması akıl ve izanla bağdaşmadığı gibi, karanlık güç odaklarının ekmeğine yağ sürme anlamı taşıyacağını da bilmemiz gerekiyor. 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti olarak;
 Milletçe yaşadığımız bu zor sürecin aşılması için tüm kesimleri sağ duyulu davranmaya, vandalizmden kaçınmaya..
Ülkemizin birliğine ve dirliğine kast eden bölücü terör örgütüyle onun işbirlikçilerine karşı kahramanca mücadele veren Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlerinin yanında yer almaya, onlar için dua etmeye çağırıyoruz.  
Terörü, iç ve dış destekçilerini ve bundan medet umanları lânetliyoruz. "
BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU
10 EYLÜL 2015

Kayıt : 10.09.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !