Bu saldırı hepimize yönelik

Basını ve gazetecileri silahla, bombayla, öldürmekle susturamazsınız! Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak’a yönelik silahlı suikast girişimini kınadı. Yayın kuruluşlarıyla gazetecilerin silahla, bomba ve öldürmekle yıldırılıp susturulamayacağına dikkat çekti.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak’a yönelik silahlı suikast girişimini kınadı. Yayın kuruluşlarıyla gazetecilerin silahla, bombayla ve öldürmekle yıldırılıp susturulamayacağına dikkat çekti. 
BGC Başkanı Ramazan Demir, yaptığı yazılı açıklamayla, Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak’a yönelik silahlı saldırı olayını kınadı.  Demir, eli kanlı teröristlerce gerçekleştirilen eylemin, ülkemizin milli çıkarlarını savunan tüm medyaya göz dağı amacığı taşıdığını söyledi. 
Giderek artış gösteren terör olaylarıyla ülkemizdeki iç barışın bozulmak istendiğine işaret eden Demir, milletimizin bu oyunu bozacağını vurguladı. 
Demir, şunları kaydetti: 
"Güç odakları yıllardır sergiledikleri oyunu yine vizyona koydu. Taşeron olarak her zamanki gibi bebek katillerini sahneye sürdü. Döktükleri kan, gün gelecek hepsini boğacaktır. Çünkü, Türkiye üzerine oynanan oyunu, sağduyu sahibi herkes çok iyi bilmektedir.
Kaos ortamı yaratmayı amaçlayan karanlık güçler, geçmişte olduğu gibi bugünde medyayı hedef almakta, basını ve gazetecileri sindirmeye, susturmaya çalışmaktadır. Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak'ı hedef alan saldırı bunun son örneğidir. 
Karanlık güçler ile onların taşeronlarına hatırlatmak isteriz ki;
Basını ve gazetecileri bilahla, bombayla, öldürmekle susturamazsınız.  Geçmişte birçok suikast düzenlediniz. Onlarca meslektaşımızı öldürdünüz. Medya kuruluşlarına bombalar attınız. Gazetecileri çapraz ateşlere tuttunuz. Medyayı ve gazetecileri susturamadınız, bugünde yarınlarda da susturamayacaksınız.  
Türkiye'nin milli birlik ve beraberliğine kast eden eylemler ile basını susturmaya, gazetecilere gözdağı vermeye yönelik çabaların nafile olduğu çok yakında bir kez daha görülecektir. 
Bu terör eylemini lanetlerken, gazete ve gazetecileri hedef gösterenleri de kınıyor, Allah'a havale ediyoruz. 
Star Medya Grubu şahsında tüm medyaya geçmiş olsun diliyoruz. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmesini bekliyoruz."
BGC Başkanı Ramazan Demir, terör eylemleri karşısında herkesin Türkiye'nin milli çıkarları noktasında buluşması gerektiğine işaret ettiği açıklamasında, içinde bulunduğumuz süreçten devletimizin güçlenerek çıkacağına inandığını ifade etti.

 

Kayıt : 20.08.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !