LA-NET-Lİ-YO-RUZ!

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC ), Şanlı-urfa’nın Suruç İlçesi’nde meydana gelen terör saldırısını lanetledi. Teröre karşı ortak hareket etme çağrısı yapılarak; "Bilinmelidir ki ; Nereden gelirse gelirse gelsin, hangi amaçla yapılırsa yapılsın ülkemize yönelik hain saldırılar birlik beraberliğimizi asla bozamayacaktır."

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti yönetimi adına Genel Sekreter Devrim Derin tarafından yayımlanan mesajda, ülkemizin birliğine ve dirliğine yönelik olay ve saldırının perde arkasındaki güçler lanetlendi.
BGC Genel Sekreteri Devrim Derin, kanlı terör örgütlerinin son olarak  Şanlıurfa ve  Adıyaman'da karanlık yüzünü gösterdiğini ve bir asker ile 32 vatandaşın hayatını kaybetmesine yol açtığını hatırlatarak şunları söyledi: 
“Şanlıurfa Suruç’ta 32 kişinin ölümüne ve 100’den fazla kişinin yaralanmasına, Adıyaman'da bir Başçavuşumuzun şehit edilemisen neden olan terör saldırılarını, gazeteciler olarak büyük üzüntü ve nefretle karşılıyoruz.  Bayram ertesinde meydana gelen bu kanlı saldırılar, ne yazık ki bayram sevincimizi de kana bulamıştır. 
Bilinmelidir ki; nereden gelirse gelirse gelsin, hangi amaçla yapılırsa yapılsın bu tür hain saldırılar birlik beraberliğimizi dün olduğu gibi bugünde, yarınlarda da asla bozamayacaktır.
Ülkemizin huzur ortamına kastetmiş bu hain saldırıları gerçekleştirenleri lanetliyoruz.
Ayrıca, böyle bir günde, birbirimizi suçlamakla, yersiz ve mesnetsiz ithamlarda bulunmakla hiçbir şey elde edilemiyeceğinin bilinciyle, Türkiye'nin ve Türk halkının birliğine, dirliğine yönelik saldırılara karşı hepimizin ortak bir paydada buluşması gerektiğini de hatırlatmak isteriz. 
Hain saldırılarda ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. "

Kayıt : 21.07.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !