Geçmiş olsun Mehmet Atalay!

Basın İlan Kurumu eski Genel Müdürü Mehmet Atalay, İstanbul'daki evinde kalp krizi geçirdi. Rahatsızlanmasının ardından Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi'ne kaldırılan Atalay, ameliyata alındı. Atalay'a 5 damar koroner baypas ameliyatı yapıldığını belirterek, Atalay'ın tedavisinin yoğun bakım ünitesinde devam ettiği bildirildi.

Basın İlan Kurumu eski Genel Müdürü Mehmet Atalay, dün geceyarısı İstanbul'daki evinde kalp krizi geçirdi.
Rahatsızlanmasının ardından Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi'ne kaldırılan Atalay, ameliyata alındı.
 
Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ersin Erek, eski Basın İlan Kurumu Genel Müdürü ve eski Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'a 5 damar koroner baypas ameliyatı yapıldığını belirterek, Atalay'ın tedavisinin yoğun bakım ünitesinde devam ettiğini bildirdi.
Erek, yaptığı yazılı açıklamada, Atalay'ın dün akşam 2 saat devam eden şiddetli göğüs ağrısı şikayetiyle hastanelerinin acil servis ünitesine başvurduğunu hatırlattı.
 
KALBİ İKİ KEZ DURDU
 
Kalp krizi geçirmekte olduğu tespit edilen Atalay'ın hemen anjiyografi laboratuvarına alındığını belirten Erek, şu bilgileri verdi:
"Bu sırada bir kez acil serviste, bir kez de anjiyo laboratuvarında olmak üzere 2 kez kalbi durmuş ve elektroşok verilerek çalıştırılmıştır. Koroner anjiyografisinde, kalpteki 3 ana damardan 2'sinin tamamen tıkalı olduğu, diğerinin ise kritik derecede darlık gösterdiği tespit edilmiştir. Koroner anjiyografi sırasında kalp ritmi bloklanmış ve geçici kalp pili ile müdahale edilmiştir. Bu bulgular ışığında acil koroner baypas ameliyatı kararı alınmıştır. Ameliyata 01.00'de alınan hastamıza, 5 damar koroner baypas ameliyatı yapılmıştır. Ameliyatı sorunsuz geçen hastamızın şu anda kalp cerrahisi yoğun bakım ünitesinde takibine devam edilmektedir."
 
SEVENLERİ HASTANEYE KOŞTU
Atalay'ın kalp krizi geçirdiği haberinin medyaya yansımasının ardından bürokrasi, iş, spor, medya ve sanat dünyasından çok sayıda ziyaretçi hastaneye akın etti.
 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir (solda), Anadolu Basını'na önemli katkılarının bulunduğunu dile getirdiği Mehmet Atalay'a geçmiş olsun dileklerini sunarken, bir an önce sağlığına kuvaşması için dua ettiklerini söyledi. 
 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti olarak Mehmet Atalay'a Allah'tan acil şifalar diliyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.

Kayıt : 10.04.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !