Basın İlan Kurumu'na yeni yönetim

Basın İlan Kurumu'nun 28. Dönem ilk Genel Kurul toplantısı yapıldı. Kurulun 36 üyesi arasından 6 yönetim kurulu seçildi. Anadolu gazete sahiplerini temsilen Mustafa Arslan yönetimde yer aldı. BİK yönetimi 7 üyeden oluşmaktadır. Bu üyelerin 6’sı Genel Kurul tarafından seçilmektedir. Genel Müdür ise Yönetim Kurulunun 7. üyesidir.

Basın İlan Kurumu'nun 28. Dönem ilk Genel Kurul Toplantısı yapıldı.
Kurum’un İstanbul Cevizlibağ’daki Genel Müdürlük binasında gerçekleşen toplantıda yeni Yönetim Kurulu üyeleri ve Denetçiler belirlendi.
 
Bilindiği üzere Basın İlan Kurumu Genel Kurulu 36 üyeden oluşmakta olup, bu üyelerin 12’si Basın Grubu, 12’si Hükümet Grubu, 12’si de Tarafsızlar Grubundandır.
 
Yönetim Kurulu üyeliği için yapılan seçimlerde
 
Basın Grubundan;
1- Mustafa Arslan, Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Konya Yenigün Gazetesi Sahibi, 2- Ahmet Özdemir, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi.
 
Hükümet Grubundan;
1- Dr. Adnan Ertem, Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürü, 2- Cemalettin Haşimi, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür V.
 
Tarafsızlar Grubundan;
1- Prof. Dr. Yusuf Karakoç, Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı, 2- Şenol Kazancı, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü seçildi.
Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu 7 üyeden oluşmaktadır. Bu üyelerin 6’sı Genel Kurul tarafından seçilmektedir. Genel Müdür ise Yönetim Kurulunun 7. üyesidir.
 
Genel Kurula, Yönetim Kurulunun seçilmesinin ardından Denetçiler seçimiyle devam edildi.
 
Denetçiler seçiminde ise;
 
Basın Grubu’ndan Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi ve Haber Gazetesi Tüzel Kişi Temsilcisi Mehmet Nuri Kolaylı, Hükümet Grubu’ndan Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Genç Osman Yaraşlı, Tarafsızlar Grubu’ndan ise İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ergün Yolcu denetçi seçildi.
 
Seçimlerin ardından 28. Dönem 2. Genel Kurulunun 27-28-29 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılması kararlaştırıldı.
Genel Kurul, dilek ve temenni konuşmalarının ardından sona erdi.

Kayıt : 10.04.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !