Basın Müzesi Valiyi büyüledi!

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman,Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ne iadei ziyarette bulundu. Tarihi Paşa Konağı çatısı altındaki BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi’ni gezen Yaman, Balıkesir Basın Tarihine dünden bugüne nostaljik bir yolculuk yaptı. Tarihi binanın müze olarak kente kazandırılması nedeniyle BGC yönetimine teşekkür etti.

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Medya Merkezi ve Basın Müzesi’ni gezdi.
 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulunan Vali Yaman, Cemiyet Başkanı Ramazan Demir’den Paşa Konağı hakkında bilgiler aldı.
 
Türk Basınının geçmişten bugüne geçtiği merhalalerin gözler önüne sergilendiği Cemiyetin Müzesine hayran kalan Vali Yaman, böyle bir değeri Balıkesir’e kazandırdıkları için Cemiyet yönetimine teşekkür etti.
 
 
Cemiyetin çalışmalarına Valilik olarak her türlü desteğe hazır olduklarını söyleyen Vali Yaman “Paşa Konağı gibi tarihi bir binayı müze olarak Balıkesir’e kazandırdığınız için cemiyetinize teşekkür ediyoruz. Bu tür değerler kentlerin simgesidir. Bunlara hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bizde Balıkesir Valiliği olarak her konuda sizlere destek olmaya hazırız” dedi.
 
 
Gazeteciler Cemiyeti Medya Merkezi ve Basın Müzesi’ni Vali Yaman’a tanıtan Cemiyet Başkanı Ramazan Demir’de Balıkesir’in simgelerinden olan Paşa Konağı’nın kente kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
 
Cemiyet Başkan vekili Coşkun Yaman, Genel Sekreter Devrim Derin, Genel Sayman Mahmut Acaröz ile yönetim kurulu üyesi Ramazan Karaca'nın da hazır bulunduğu ziyarette, Demir, Balıkesir Basın tarihine katkıları bulunan üstadların isimleri anısına oluşturulan odalarda sergilenen eserler hakkında Vali Yaman'a bilgiler aktardı. 
 
 
Demir, ayrıca Vali Mustafa Yaman’a 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazeteciler için organize ettiği kahvaltı için teşekkür ederken, yine 10 Ocak’ta kutlanan İdareciler Günü’nü de kutladı.
 
Vali Yaman ziyaretinin sonunda Cemiyet Başkanı Ramazan Demir ve gazetecilerle birlikte Tarihi Paşa Konağı önünde objektiflerin karşısına geçti.

Kayıt : 08.01.2015

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !