44. VALİYE HOŞGELDİNİZ ZİYARETİ

BGC yönetimi, ilimizin 44. Valisi Mustafa Yaman'a "hoş geldiniz" ziyaretinde bulundu. Vali, gazetecilerin kamu kurum ve kuruluşlarından sağlıklı bilgiye ulaşabilmeleri için yöneticilere talimat verdiğini söyledi. Yaman “Basın mensuplarımız yapacakları haberler konusunda kurum müdürlerimizden bilgi alabilirler” dedi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ı ziyaret etti. İlimizdeki görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu. Cemiyet ve Balıkesir Basını hakkında bilgiler aktardığı Vali Yaman'dan, "iyiyle kötüyü, güzelle çirkini ayırt etmesini" rica etti.
 
 
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Demir, Vali Yaman’a Balıkesir’de 1886’dan 2013’e Yolculuk adlı Basın Tarihi kitabını hediye etti. 
 
 
BGC BAŞKANI DEMİR, "ÇANTACI GAZETECİLERİ" GÜNDEME GETİRDİ
Balıkesir’in yeni Valisi Mustafa Yaman’a, ilimizdeki görevinin hayırlı olması dileğinde bulduğu ziyarette BGC Başkanı Ramazan Demir, ilan-reklam bulduklarında ve seçim dönemlerinde yayımlanan fason gazete-dergilerle, sözde gazetecileri gündeme taşıdı.
 
İlimiz medyası hakkında Yaman’a bilgiler sunan Demir,  kutsal olarak nitelenen gazetecilik mesleğini kirletenlere karşı birlikte mücadele çağrısında bulundu, çantacı gazetecilere(!) prim verilmemesini istedi.
 
İyiyle kötünün, güzelle çirkinin ayırt edilmesi noktasında herkese çağrıda bulunuyoruz” diyen Cemiyet Başkanı, bu konuda özellikle bürokrat, iş, siyaset ve esnaf dünyasının temsilcilerine büyük sorumluluklar düştüğüne işaret etti. Demir, şunları söyledi: “Her eline fotoğraf makinası alan, koltuğunun altına ajanda sıkıştıran gazeteci olarak görülmemeli. Mesleğimize kara çalan bu tiplere lâyık oldukları şekilde davranılmalı.”
 
 
VALİ’DEN MÜDÜRLERE MESAJ
 
Vali Yaman ise Balıkesir’in potansiyelinin yüksek olduğunu söyledi. Vali Yaman: “Şehrin ve insanların kimliği olmalı Tarihi Paşa Konağı da bu şehrin kimliğini ortaya koyuyor. İnşallah birlikte bu şehre güzel hizmetler yaparız” dedi. 
 
Vali Yaman ayrıca göreve başladığı günlerde tüm kamu kurum ve kuruluşları müdürleri ile bir araya gelerek, müdürlere her türlü desteği gazetecilere vermeleri konusunda direktif verdiğini hatırlattı.
 
Vali Yaman “Gazetecilerimiz kamu kurum ve kuruluşlarımızdan her türlü bilgiye sağlıklı olarak ulaşabilirler. Bu konuda yöneticilerimize bilgi verdim. Medya mensuplarımız rahatlıkla haberleri konusunda bilgileri kurumlarımızdan edinebilecekler” diye konuştu. 
 

Kayıt : 16.12.2014

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !