TABİPLER ODASINI AĞIRLADIK

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr. Fikret Şahin ve Genel Sekreter Dr. Hüseyin Gündoğdu, Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleri ile sohbet eden Tabipler, Basın Müzesi’ni gezerek gazeteciliğin tarihine yolculuk yaptı. Oda Başkanı Şahin'e, Balıkesir Basın Tarihi kitabı hediye edildi.

Balıkesir Tabip Odası Başkanı Dr. Fikret Şahin, Oda Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Gündoğdu ile birlikte Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Şahin rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören Cemiyet Başkanı Ramazan Demir’e geçmiş olsun dileklerini aktardı, cemiyetin çalışmaları hakkında bilgi aldı.
 
 
Tabip Odası Başkanı Dr. Fikret Şahin Balıkesir'e tam donanımlı bir Onkoloji Hastanesi'nin yapılması gerektiğini söyledi. Mevcut radyoterapi ünitesinin de başkalarına zarar vermemesi için bağımsız bölümde yer alması gerektiğini belirten Fikret Şahin bununla ilgili düzenlemelerin yapılması gerektiğinin altını çizdi.
Türkiye'de ve Balıkesir'de kanser vakalarının gün geçtikçe arttığını söyleyen Tabip Odası Başkanı Fikret Şahin Balıkesir'in bir kanser haritasının bulunmadığını söyledi. Şahin ayrıca sağlık sisteminin koruyucu hekimlik yerine tedavi uygulayan hekimlik şeklinde işlediğini ifade etti. Şahin şunları kaydetti:
 
"Kanser vakaları, Onkolojik vakalar son dönemde Türkiye'de iyice arttı. Bununla ilgili araştırma yapıp artmasını engelleyici önlemler almamız lazım. Yani koruyucu hekimlik burada önem kazanıyor. Hastalık olmadan önceki safhayı ele almalıyız. Kanser her alanda arttı, ben de çok sık görüyorum. Bununla ilgili olarak sağlıklı bir çalışma maalesef yok. Şu an günümüzde koruyucu hekimlikten ziyade tedavi edici hekimlik daha ön planda. Vatandaş hasta olmasın diye çalışmamız gerekirken, -ki hasta olursa da biz onu tedavi ederiz anlayışı var. Bu hem daha pahalı hem de bilimsel de değil.”
 
Sohbetin ardından Basın Müzesini gezen Şahin’e, Cemiyet Başkanı Demir tarafından hazırlanan ve Balıkesir basın tarihinin anlatıldığı kitap hediye edildi. 
Ziyarette, BGC 2. Başkanı Coşkun Yaman, Genel Sekreter Devrim Derin ile Sayman Mahmut Acaröz de hazır bulundu.

Kayıt : 26.10.2014

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !