YÜREĞİMİZE ATEŞ DÜŞTÜ

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) yönetimi, Soma’da kömür ocağında çıkan yangında 230’dan fazla kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı; "Bir anda 230’dan fazla işçinin ailesinin evine, yüreğine ateş düştü.Balıkesir'i de yasa büründüren facia nedeniyle acımız sonsuzdur."

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) yönetimi, Soma’da kömür ocağında çıkan yangında 230’dan fazla kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
Türkiye’nin yüreğine ateş düştüğünü belirtilen mesajda şu görüşlere yer verildi: 
“Manisa’nın Soma ilçesinde kömür ocağında çıkan yangın sonucu 230’dan fazla işçinin ölmesi hepimizi derinden üzdü. Bir anda 230’dan fazla işçinin ailesinin evine, yüreğine ateş düştü. Bu facia Balıkesir'in Savaştepe ilçesi başta olmak üzere bazı ilçelerinde de onlarca ailenin evine ateş düşmesine neden oldu. Acımız sonsuzdur. Bu anlamda ülke genelinde ‘milli yas’ ilan edilmesi önemlidir.
Ancak ‘kaza değil ihmal öldürür’ sözünün doğruluğu bu olayla birlikte bir kez daha acı bir şekilde anlaşıldı. Bir daha böyle felaket yaşanmaması için iş güvenliğine ilişkin konular parlamentoda ivedilikle görüşülerek, kazancı değil insan yaşamını öngören yasalar çıkarılmalıdır.
Bu elim kazada hayatını kaybeden işçilerimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyorum. Temennimiz yaralıların bir an önce sağlığına kavuşması, mahsur kalan işçilerimizin de sağ salim kurtulmasıdır.”

Kayıt : 14.05.2014

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !