BYEGM MÜDÜRÜNÜ AĞIRLADIK

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti(BGC), Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak Çanakkale'de kurulan İl Müdürlüğü'nün yetkililerini konuk etti. BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ne dönüştürülen tarihi Paşa Konağı'nı gezen BYEGM yetkilileriyle ortak projeler üzerinde mutabık kalındı.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Basın Müzesi ve Medya Merkezi, gezenleri büyülüyor.
Tarihi Paşa konağını Basın müzesine dönüştüren Gazeteciler Cemiyeti, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'ne bağlı Çanakkale İl Müdürü Murat Dereli'yi ağırladı.
Cemiyet başkaı Ramazan Demir, Balıkesir medyası hakkında bilgilendirdiği Dereli'ye, Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ni gezdirerek proje hakkında bilgiler aktardı. 
Dereli, Balıkesir Basını'nın önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, "Basın Müzesi ve Medya Merkezi Balıkesir Basınına yakışmış. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün bundan sonra bölgemizde gerçekleştirmeyi düşündüğü ve planladığı projelerde Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ile ortaklaşa çalışabiliriz " dedi. 
 
BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ndeki Hasan Basri Çantay Kütüphanesi'nde incelemelerde bulunan Murat Dereli, Çantay'ın, Balıkesir Basın tarihinde önemli bir yeri bulunduğunu öğrendi.
 
Mustafa Necatibey Eğitim Salonu'nda gazetecilere yönelik eğitim seminerleri verileceği gibi, salon talep halinde sivil toplum kuruluşlarına da tahsis edilecek.
 
BGC Başkanı Ramazan Demir, BYEGM Çanakkale İl Müdürü Murat Dereli'ye müzede sergilenen eserler hakkında bilgi aktardı.
 
BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'nde, Bandırma'da öldürülen gazeteci Cihan Hayırsevener'in anısını yaşatmak amacıyla da bir bölüm oluşturuldu. 

Kayıt : 17.11.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !