NEJAT AKPINAR VEFAT ETTİ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin kurucu isimleri arasında yer alan gazeteci, yazar ve şair Nejat Akpınar vefat etti. Aynı zamanda ASGD Balıkesir Şube Başkanı H. Cengiz Güneş'in kayınpederi olan 81 yaşında Akpınar, 27 Aralık 1961'de kurulan cemiyetimizin ilk genel sekreteri olarak görev yapan isimdi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin kurucu isimleri arasında yer alan duayen gazeteci Nejat Akpınar vefat etti. 

Akpınar, Edremit Akçay'daki yazlığında bir süre önce geçirdiği rahatsızlık sonucu  getirildiği Balıkesir'deki özel bir hastanede tedavi altına alınmıştı.
Yaklaşık iki haftadır yoğun bakımda tutulan Akpınar,  hakkın rahmetine kavuştu. 
Balıkesir Basını yaşamında görev yaptığı Ekspres, Adalet, Birlik, Yeni Haber ve Politika gazetelerindeki haber, yorum ve veciz dörtlükleriyle önemli izler bırakan Akpınar, yerel ve ulusal sanat dergilerinde de yazarlık yapmıştı. 
Akpınar, Cahit Albayrak, Basri Atılganer, Cevdet Demiray, Ali Gezer, Güngör Gezer, A. Ekrem Balıbek, M. Reşit Kıpçak, H. Şadi Kural, Kerem Öcal, Emrah Sağdıç, Gıyas Yetkin ve Münir Yenal ile birlikte Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'ni 27 Aralık 1961'de kuran isimlerden biriydi. 
Akpınar, 81 yaşında ve evli, bir çocuk babasıydı. 
Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Balıkesir Şube başkanı H. Cengiz Güneş'in kayınpederi de olan duayen gazeteci Nejat Akpınar'ın cenazesi 16 Eylül 2013 Pazartesi günü Paşa Camii'nde kılınan öğle namazını mütekaiben Başçeşme Mezarlığı'nda toprağa verildi. 
Cenaze törenine Vali Yardımcısı Nusret Şahin, merhum Akpınar'ın yakın arkadaşlarından Cemiyetimizin eski başkanı M. Reşit Kıpçak, BGC yönetim kurulu üyeleri, gazeteci meslektaşlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.
Ailesi başta olmak üzere, tüm sevenlerine ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.
RUHU ŞAD OLSUN..
 
BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ'NİN KURUCU İSİMLERİ BİR ARADA.. 

Kayıt : 15.09.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !