BGC'DEN KINAMA

EDREMİT'te yayınlanan Önce Körfez Gazetesi Yazı İşleri Müdürü, cemiyetimiz üyesi Burhan Murat Ayaşoğlu, gazete bürosunda saldırıya uğradı. Cemiyet yönetim kurulu nefretle kınadığı saldırıyla ilgili kamuoyuna açıklama yaptı.Çareyi hukuk yerine şiddette arayan zihniyetin değişmesi gerektiğinin altı çizildi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC)  yazılı bir açıklama ile Önce Körfez Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Burhan Murat Ayaşoğlu'na gazete bürosunda yapılan saldırıyı kınadı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Gazeteci meslektaşımız ve Cemiyet üyemiz Burhan Murat Ayaşoğlu'nun önce elektronik posta mesajları ile tehdit edilip, sonra işyerinde darp edildiğini üzüntüyle öğrendik.

Bu sadece bir meslektaşımıza değil, tüm basına ve gazetecilere yapılan çirkin bir saldırıdır. 

Ne yazık ki bu olayı gerçekleştirenlerin işadamı kimliği ve bir derneğe üye olmaları da bir başka üzücü detaydır. Dernek yönetiminin gazeteciyi tehdit edip, darp eden üyeleri hakkında gerekli işlemi yapacağına, bu lekeyi temizleyeceğine inanmak istiyoruz. Çünkü bu olayla kamuoyu nezdinde, dernek üyesi tüm işadamları zan altında kalmıştır.

Meslektaşımız bu çirkin saldırı sonrası gerekli hukuki işlemleri başlatmıştır. Güvenlik güçlerinin ve yargının da bu fiili gerçekleştirenlerin peşini bırakmayacağına inanıyoruz.

Cemiyet olarak bu saldırının ve davanın takipçisi olacağız. Eleştiriye açık olmayan, çareyi hukuk yerine şiddette arayan zihniyeti bir kez daha esefle kınıyoruz.

Arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, bu tür olayların bir daha tekerrür etmemesini diliyoruz"  

Kayıt : 08.08.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !