BAŞSAVCI'YA ZİYARET

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) yönetim kurulu, Balıkesir'deki görevine başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer'e "hoş geldiniz" ziyaretinde bulunarak, görevinin hayırlı uğurlu olmasını diledi. Başsavcı Süzer, “Balıkesir’de kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için adli olaylarla ilgili ayrı bir büro kuracağız. Adliye bünyesindeki büroda Basın Sözcüsü olarak savcı görevlendireceğiz. Basın bizim için çok önemli” dedi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir ve cemiyet üyeleri Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer’i ziyaret ederek, başarı diledi. 
BGC Başkanı Demir, yönetimde yer alan meslektaşlarını Başsavcı Süzer’e tanıttı, kamuoyuna yanlış bilgilerin aktarılmaması ve doğru haberin en kısa sürede halka ulaştırılması için yetkililer tarafından bilgilendirilme yapılmasının önemine dikkat çekti. 
Başsavcı Süzer de, Balıkesir’de adli olaylarda tüm açıklamaların kendisinin görevlendireceği Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılacağını bildirdi. Bu konuda eğitim alan 40 basın sözcüsünden biri olduğunu hatırlatan Süzer, “Meslek yaşamımda çok sayıda dosyaya gazete küpürlerini delil olarak koydum. Basının haberleri olayların aydınlatılmasında da önemli rol oynuyor. Birlikte yasaların izin verdiği ölçüde çok iyi çalışacağımıza inanıyorum” dedi. 

Kayıt : 03.07.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !