BAŞSAVCI'DAN VEDA

İstanbul'a atanan Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, Gazeteciler Cemiyeti'ne veda ziyaretinde bulundu. Cemiyetin Paşa Konağı'ndaki yeni merkezinde BGC Başkanı Ramazan Demir'le görüşen Hatipoğlu, ilde meslek hayatının en kolay ve mutlu dönemini geçirdiğini söyledi.

 

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı iken İstanbul Büyükçekmece'ye atanan Selami Hatipoğlu, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC)'ni ziyaret etti.

BGC Başkanı Ramazan Demir'le görüşen Hatipoğlu, ilde meslek hayatının en kolay ve mutlu dönemini geçirdiğini söyledi.

Balıkesir'e 2011 Temmuz ayında Edirne'den atanan Başsavcı Hatipoğlu'nun, İstanbul Büyükçekmece'ye tayini çıktı. Hatipoğlu, BGC'yi ziyaret ederek veda etti.

Cemiyetin tadilat çalışmaları devam eden tarihi Paşa Konağı'ndaki "Basın Müzesi ve Medya Merkezi"nde gerçekleşen ziyarette konuşan Hatipoğlu, savcılık ve başsavcılık görevlerinde 24 yılı tamamladığını anımsattı.

"Balıkesir için çalıştığım en rahat ve en kolay il diyebilirim, çok büyük bir sorunumuz olmadı" diyen Hatipoğlu, Balıkesirliler'in yasalara karşı gösterdiği duyarlılığa teşekkür etti.

Hatipoğlu, meslek yaşamının bundan sonraki bölümünü İstanbul'da bulunan çocuklarıyla birarada geçirmeyi planladığını söyledi.

BGC Başkanı Demir ise, iki yıldır Balıkesir'de görev yapan Başsavcı Selami Hatipoğlu'na, hizmetleri dolayısıyla teşekkür ederek yeni görevinde başarılar diledi. Cemiyet yönetim kurulu üyeleri Ramazan Karaca, Devrim Derin ile Mahmut Acaröz'ün de hazır bulunduğu ziyarete, yerel ve yaygın basın temsilcileri de katıldı. Başsavcı Hatipoğlu, gazetecilerle tek tek vedalaştı.

Bu arada, Hatipoğlu'ndan boşalan Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan  Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer'in ise 31 Mayıs'ta görevine başlayacağı öğrenildi.

 

Kayıt : 14.05.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !