LANETLİYORUZ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Reyhanlı'daki hain saldırıyı nefretle kınadı."Barış ve kardeşlik havası bozulmamalı" çağrısında bulunuldu. BGC, barış ve kardeşlik havasından rahatsızlık duyanlara karşı daha güçlü, metanetli durulması gerektiğini belirtilen açıklamada, "Hainler amaçlarına ulaşamaz" denildi.

 

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC)  Başkanı Ramazan Demir,  Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamalara ilişkin, ülkedeki barış ve kardeşlik havasından rahatsızlık duyanların gerçekleştirdiği eylem karşısında daha güçlü ve metanetli durulması  gerektiğini söyledi. 
Demir, yaptığı yazılı açıklamada, ülke olarak her alanda bahar havası yaşanılan süreçte Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan olayın üzüntüsünü yaşadıklarını kaydetti. 
Barışa ve kardeşliği karşı yapılan saldırı nefretle kınadıklarını belirten Demir, "Barış, kardeşlik havasından rahatsızlık duyanlar, bunu hazmedemeyen hainler ancak böylesine insanlık dışı eylemlere yönelebilir. 
Hoşgörünün, kardeşliğin kenti Hatay’da yaşanan bu saldırı, dünlerde olduğu gibi bugünde birlik, beraberlik ve kardeşliğimize zarar veremeyecektir. Eli kanlı terör örgütleri ülkemiz üzerindeki kirli amaçlarına asla ulaşamıyacaktır " dedi. 
Demir, huzuru bozmaya yönelik eylemler karşısında daha güçlü, metanetle durulması gerektiğine dikkat çekerek,  provokasyonlara karşı herkesi sağduyulu ve uyanık olmaya çağırdı. 
Hain saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı ve yaralılara şifa dileyen Demir, "Bu olay aydınlatıldığında, bunu kim planlayıp gerçekleştirmişse arkasındaki güç ne olursa olsun karşılığının verileceğine inanıyoruz. Çünkü bu güç ve iradeye sahip ülke olduğumuzun bilincindeyiz" diye konuştu. 

Kayıt : 12.05.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !