BGC, YEREL PARLAMENTODA

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, yönetim kurulu üyeleri Ramazan Karaca, Selahattin Yay, Mahmut Acaröz, Ümit Babacan, Kezban Ceren Yıldırım, Devrim Derin ve Coşkun Yaman, il protokolünü ziyaretleri kapsamında, Balıkesir yerel parlamentosu İl Genel Meclisi'nin (İGM) Başkanı Ramazan Bahçavan'ın konuğu oldu.

BGC Başkanı Ramazan Demir, yönetim kurulu üyeleri Ramazan Karaca, Mahmut Acaröz, Ümit Babacan, Kezban Ceren Yıldırım, Devrim Derin ve Coşkun Yaman ile Disiplin Kurulu başkanımız Selahattin Yay, İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Ramazan Bahçavan'ı ziyaret etti.      

Ziyarette konuşan BGC Başkanı Demir, tarihi Paşa Konağı'nın cemiyete tahsis edilmesi konusunda katkı ve desteklerinden dolayı Bahçavan'a teşekkür etti.

Demir, "Ayrıca eski Valimiz Yılmaz Arsan, Valimiz Ahmet Turhan da teşekkür ediyoruz. Bu yer Balıkesir'e il dışından gelecek misafirlerimize göstereceğimiz tarihi yerler arasına girecek. Paşa Konağı Basın Müzesi'ne dönüştürülecek. Konağa girenler yaklaşık 130 yıllık geçmişe sahip Balıkesir basın tarihini günümüze kadar görebilecek. İGM olarak bizlere bu konuda verdiğiniz desteğe teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da aynı ilişkiler içinde olacağına inanıyoruz." dedi.

"İŞLERİN HAKKINDAN ANCAK BÜYÜKŞEHİR GELİR"

BGC'nin yeni yönetimini kutlayan Bahçavan, "Paşa Konağı yıllardan beri bizim sorunumuzdu. Sizler İnşallah güzel etkinlikler yapacaksınız. Balıkesir bundan sonra artık büyükşehir. 10 yıllık AK Parti hükümeti iktidarında Türkiye'nin nasiplendiği konularda Balıkesir hakkını çok almadı. Büyükşehir olmasıyla gelirlerin artması, imar bütünlüğü, yerinde yönetim ve seçimlerde kaybetme sıkıntısı. Bizim başımızda da bir vesayet var. Valilerin kararı onaylaması vesayeti var. Bu sebepten dolayı, valiler atanmış insanlar. Onların seçim olarak kaybedecekleri bir şeyi yok. Belediye olduğunda bu iş daha iyi olacak. En son baktığım hesaplara göre Balıkesir'in şuanda 280 milyon lira civarında bir geliri görünüyor. Bu toplanan vergilerin il belediyeleri sınırlarında gelen yüzde 5'ti. Şimdi bütün büyükşehirden toplanan vergilerin yüzde 6.5'ne tekabül edecek. 2013 yılı için ilimizin 505 milyon lira bir geliri olacak." diye konuştu.

Kayıt : 12.04.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !