BALIKESİR BASINI TEK SES OLDU

Balıkesir’de basın meslek kuruluşları güçlerini tek çatı altında birleştirdi. Sıtkı Şeremetli ve arkadaşları, bir süre önce kurdukları derneği fesih ederek Balıkesir İli Gazeteciler Cemiyeti’ne katıldı. Böylece, Balıkesir medyası “tek yürek, tek ses” olarak örnek bir harekete imza attı.Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, söz konusu birliktelik sonucunda Balıkesir Basını'nın daha güçlü bir yapıya kavuştuğunu ve sorunlarının çözümü noktasında sesinin daha gür çıkacağını belirtti.

BALIKESİR'de yaklaşık 3 yıl önce kurulan Gazeteciler Derneği kendini feshederek kentin en eski meslek örgütü olan Gazeteciler Cemiyeti bünyesine katıldı. Cemiyeti'nin Vali Arslan'a yaptığı ziyareti iki kuruluşun yöneticileri birlikte gerçekleştirdi. Böylece Balıkesir'de medya tek çatı altında gücünü birleştirerek TEK YÜREK TEK SES”  oldu.
Balıkesir İli Gazeteciler Cemiyeti ile bir süre önce kurulan Balıkesir Gazeteciler Derneği birleşme kararı alarak Balıkesir adına örnek bir girişime daha imza attı. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, söz konusu birliktelik sonucunda Balıkesir Basını'nın daha güçlü bir yapıya kavuştuğunu ve sorunlarının çözümü noktasında sesinin daha gür çıkacağını belirtti.
Balıkesir'in birlikte hareket etmeye her zamankinden daha çok ihtiyacı bulunduğunun altını çizen Demir, şunları söyledi: "Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye'nin en eski meslek örgütlerinden biri durumunda. Kuruluşundan bu yana önemli çalışmalara imza atan cemiyetimiz belli dönemlerde işlevsiz hale geldiği için yeni dernek arayışlarına girişilmişti. Balıkesir Gazeteciler Derneği de o dönemde yaşanan boşluktan doğdu.
Gazeteciler Cemiyeti şu anda hem Türkiye'nin hem de Balıkesir'in adından gururla sözettiği bir meslek örgütü konumuna geldi. Böyle bir tablo karşısında ayrışmaların hem camiamıza, hemde Balıkesir'imize yarar getirmeyeceği inancı ile hareket ederek Gazeteciler Derneği ile birleşme kararı alındı. Sayın Sıtkı Şeremetli başta olmak üzere duyarlılık gösteren tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, onları çatımız altında görmekten büyük onur duymaktayız.
Bandırma'da kurulu bulunan ve bir-iki gazetenin çalışanlarını temsil eden Güney Marmara Gazeteciler Derneği'ni de en kısa sürede çatımız altında görmeyi umut ediyoruz. O arkadaşlarımızın da Balıkesir Basını ve Balıkesir ilinin ortak çıkarları noktasında ayrıştırıcı değil, bütünleştirici tavır takınacaklarına inanıyoruz."

Kayıt : 18.12.2009

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !