BGC'DEN YIPRANMA TEŞEKKÜRÜ

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), gazetecilere yıpranma hakkının geri iadesini sağlayan düzenleme için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere 'Anadolu Basının hamisi' olarak gördüğü Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a teşekkür etti. BGC yönetiminin mesajı şöyle:

 

10 Ocak tarihi gazeteciler için yeniden anlam kazandı..
Gazeteciler Cemiyeti'den yapılan açıklamada, 2008’de yapılan yasal düzenleme ile iptal edilen yıpranma haklarının yeniden verilmesinin, özellikle anadoluda çok zor şartlar altında görev yapan gazetecilere moral motivasyon niteliği taşıdığı vurgulandı.
10 Ocak'ların çalışan gazeteciler için yeniden bir anlam kazandığına işaret edilen açılamada, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin yıpranma hakkının iadesi amacıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç nezdinde yaptığı girişimlere dikkat çekildi.
BGC açıklamasında şu görüşlere yer verildi: 
''10 Ocak 1961 yılında kazanılan hakkın bir düzenlemeyle ortadan kaldırılması sonucu son 5 yılda buruk olarak kutladığımız 'Çalışan Gazeteciler Günü'nün 52. yılında, fiili hizmet süresi zammının çalışan gazetecilere verilmesi camiamıza ve meslektaşlarımıza en anlamlı hediye oldu. Çalışan Gazeteciler Günü yeniden bir anlam kazandı.  Anadolu çok zor şartlar altında görev yapan gazetecilere moral kaynağı oluşturdu. 
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin 50. yılını kutladığı  iki yıl önceki törene 'şeref konuğu' olarak katılarak 'yıpranma' yolundaki taleplerimizin takipçisi olan Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bata olmak üzere, yıpranma hakkının iadesi noktasında çok önemli katkı ve ilgilerini yakınen bildiğimiz ve 'Anadolu Basınının hamisi' olarak gördüğümüz Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a camiamız adına teşekkür ediyoruz.''
 
 
BGC'nin açıklamasında,  yıpranma haklarının iadesi gibi bir diğer müjdeli haberi ise, terör örgütü propangası suçundan tutuklu olmayan gazeteciler içinde beklediğine yer verildi. 

Kayıt : 11.01.2013

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2023 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !