BU KURŞUN HEPİMİZE SIKILDI

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Sakarya’da gazete denetimi sırasında uğradığı silahlı saldırı sonucu aramızdan ayrılan Basın İlan Kurumu (BİK) Kontrol Hizmetleri Müdürlüğü’nde şef olarak görev yapan arkadaşımız Devrim Ersen Özergin’in şehit edildiği silahlı saldırıyı şiddetle kınadı.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Basın İlan Kurumu (BİK) Sakarya Şube Müdürü Recep Bolat, kurum çalışanları ve bir gazete temsilcisinin silahlı saldırıya uğramasını şiddetle kınadı.

BGC Başkanı Ramazan Demir, mesajında, Bolat ile kurum çalışanları Devrim Ersin Özengin, Ökkeş Buğra Atılgan ile gazete temsilcisi Mustafa Süke'nin, görevlerini yaptıkları sırada bir gazetenin imtiyaz sahibinin silahlı saldırısına uğradığını anımsattı.
Saldırıda, Özengin'in hayatını kaybettiğini, Bolat ile Süke'nin yaralandığını üzüntüyle öğrendiklerini dile getiren Demir, şöyle devam etti:
''Saldırıyı nefret ve şiddetle kınıyoruz. Basın camiası içinde böyle kişilerin bulunmasından utanç duyuyoruz. Bu kişiler, gazeteci değil, katildir. Tüm basın camiasını, bu şekilde çete ve mafya gibi örgütlerle işini yürütmeye çalışanlara karşı mücadeleye çağırıyoruz. Bu olay. kutsal olarak bildiğimiz. kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yürütülen gazetecilik mesleğini. resmi ilan gelirlerinden pay almak isteyerek yapan zihniyetin de bir ürünüdür. Bu üzücü olaydan ilgililerin kendine pay çıkarması gerekir.''
Saldırıda hayatını kaybeden gazetecinin, 3 yaşında bir çocuğunun bulunduğunu da belirten Demir, ''Tertemiz bir insandı. Gazeteci mesleğini layıkıyla yapanlara yardımcı olan pırıl pırıl bir kişiydi. Sadece görevi için orada bulunuyordu. Basın şehidimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm basın camiasına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diliyorum'' dedi.
 

Kayıt : 28.09.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !