DEMİR, TGF YÖNETİMİNDE

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. İki listenin yarıştığı seçimlerde mevcut genel başkan Atilla Sertel’in listesi kazandı. Seçimli genel kurulda TGF’nin genel başkanlığını üç yıldır başarılı bir şekilde yürüten Genel Başkan Atilla Sertel 131 oy alarak güven tazeledi. Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, geçen dönemde yönetiminde yer aldığı TGF'nin 11 kişiden oluşan yönetim kuruluna yeniden seçildi.

 

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) genel başkanlığına Atilla Sertel yeniden seçilirken, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir de yönetim kurulunda görev aldı. 
Türkiye Gazeteciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı. İki listenin yarıştığı seçimlerde mevcut genel başkan Atilla Sertel’in listesi kazandı.  Seçimli genel kurulda TGF’nin genel başkanlığını üç yıldır başarılı bir şekilde yürüten Genel Başkan Atilla Sertel 131 oy alarak güven tazeledi. Çekişmeli geçen genel kurulda TGF’ye üye 64 cemiyeti temsilen 251 delege oy kullandı.  Mevcut Genel Başkan Atilla Sertel’in listesi 131 oy alırken, rakibi Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’nın listesi de 120 oy aldı. 
Seçimlerin ardından teşekkür konuşması yapan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, “Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun önü bundan sonra daha da açık. Yarından itibaren bize daha büyük bir sorumluluk düşüyor, mesleğimiz için yine yollara düşeceğiz. Üyelerimizin göstermiş olduğu güvene teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Federasyonun yeni yönetim kurulu Atilla Sertel'in Genel Başkanlığında Yılmaz Karaca (Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Mehmet Ali Dim (Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Merih Ak (İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyesi), Mehmet Veysi İpek (Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Ramazan Demir (Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Veli Altınkaya (Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Ahmet Ünal (Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Sezai Matur (Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Recep Aydın (Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı), Lütfü Karakaş (Trakya Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı)’ndan oluştu.  
TGF 7. Olağan Genel Kurulu’nun Divan Başkanlığı’nı Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan yürütürken, Divan Başkan Yardımcılığı’nı Mersin Delegesi Av. Mete Aktaş, katip üyeliklerini de Kocaeli Delegesi Eyüp Gençer ve Fırat Havzası Delegesi Rıdvan Kaya yaptı. 
 
GÜÇLÜ, ÖRGÜTLÜ YAPI
Genel Kurul’da konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel, üç yıl boyunca yaptıkları faaliyetlerden bahsederek, Türkiye’de tanınan, bilinen, mesleğin sorunlarına çözüm üreten kurumsallaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen bir yapıya kavuştuklarını söyledi. Konuşmasında birliktelik ve dayanışma mesajları veren Genel Başkan Atilla Sertel, “TGF’ye bağlı 77 basın meslek örgütü olarak biz bir bütünüz. Biz birlikte Türkiye’yiz. Geride bıraktığımız üç yıllık süre zarfında hem federasyonumuzun güçlü bir yapıya kavuşması hem de mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında önemli girişimlerimiz oldu. Sorunlarımızı Cumhurbaşkanı’ndan bakanına, iktidarından muhalefetine devletin üst düzey temsilcilerine rapor halinde sunduk. Bunların birçoğundan da olumlu sonuç aldık. Bu süre zarfında girişimlerimiz ve taleplerimiz olmasına rağmen bir tek yıpranma hakkımızı geri alamadık. Onu da alacağız” diye konuştu.
 
2009 – 2012 TGF yönetim ve denetim kurulu raporlarının oybirliğiyle ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi. 
Mevcut Genel Başkan Atilla Sertel ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı’nın listelerinin yarıştığı genel kurulda; 71 cemiyetten genel kurullarını tamamlayarak seçime girmeye hak kazanan 64 basın meslek örgütünü temsilen 251 delege oy kullandı. Kullanılan oyların tamamının geçerli sayıldığı Genel Kurul’da Atilla Sertel’in listesi 131 oy alırken, Nuri Kolaylı’nın listesi de 120 oy aldı. 
 
İşte Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun yeni yönetimi:
Atilla Sertel’in Genel Başkanlığı’ndaki TGF Yönetim Kurulu:
Yönetim Kurulu (Asil)
Yılmaz Karaca
Mehmet Ali Dim
Merih Ak
Mehmet Veysi İpek 
Ramazan Demir
Veli Altınkaya 
Ahmet Ünal
Sezai Matur
Recep Aydın
Lütfü Karakaş

Kayıt : 25.09.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !