VALİ'YE 'HOŞGELDİN' ZİYARETİ

Gazeteciler Cemiyeti yönetimi, Balıkesir'in yeni valisi Ahmet Turhan'la buluştu. BGC'nin 'hoşgeldiniz' ziyaretinde konuşan Vali Ahmet Turhan, "İdaresiyle siyasetçileriyle sivil toplum örgütleriyle, yerel basınıyla birlikte hareket ederek gücümüzü birleştirmek ulaşacağımız nokta açısından hayati önem taşıyor" dedi.

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan'a 'hoşgeldiniz' ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar diledi. Yerel medya yanında Balıkesir ilinin çeşitli konularının da ele alındığı ve yaklaşık 1.5 saat süren buluşmada yerel ve yaygın medyanın temsilcileri de yer aldı. 

BGC Başkanı Ramazan Demir, Balıkesir Basının dünü ve bugünüyle ilgili bilgiler aktardığı konuşmasında, "Balıkesir Basını 81 il içerisinde plakası gibi 10 numara konumunda" dedi. 
Demir, atıl durumdaki Paşa Konağı'nın 'Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ne dönüştürülmesi yolundaki projelerine Valilik ve İl Genel Meclisi'nin verdiği desteğe de teşekkür etti. 
Demir, halkın doğru bilgilendirilmesi noktasında görev üstlenen gazeteciler ile kamu kurum ve kuruluşları arasındaki sağlıklı bir zeminde yürüyen ilişkilerin yeni dönemde de aynı çizgide yürüyeceğine olan inancını dile getirdi. 
Batman'a atanan Vali Yılmaz Arslan'ın Balıkesir'deki görevi sırasında ilde önemli gelişmeler sağlandığına dikkat çeken BGC Başkanı Ramazan Demir, ciddi denilebilecek sorunların il gündeminden düştüğüne işaret etti. Balıkesir'in dinamiklerinin harekete geçirilmesi yolunda atılan adımların devam ettirilmesi halinde gelecekte Türkiye'nin parlayan yıldızı olacağına vurgu yapan Demir, ''İnşallah hem Balıkesir için, hem ilimiz için güzel işlere imza atacaksınız'' dediği Vali Turhan'a ilimizdeki görevinin hayırlı uğurlu olması dileğinde bulundu. 
 
 
Bizler aynı gemideyiz
Balıkesir Valisi Ahmet Turhan ise, kamu görevlilerinin gazetecilerle aynı gemi içerisinde olduğuna işaret edip, ''Bizler halka hizmet için varız. Sizler halkı bilgilendirmek için varsınız. Doğru  hizmet ve doğru bilgilendirme halkın memnuniyetini artırmayı getirir. Bu konuda her zaman yerel basına destek olma gayreti ve çabasında olduk. Sizlerle işbirliği içerisinde Balıkesir'e güzel hizmetler yapma arzumuz var'' dedi. 
Vali Turhan, tarım ve hayvancılık alanındaki varlığı, turizmi, denizi, kazdağları ve sanayisiyle Balıkesir'in önemli ve güzel bir şehir konumunda bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: 
''Balıkesir olarak iyi bir noktadayız. Ancak bu yeterli değil. Çok şeyler yapılabilir. Bu mümkün. Bunu da başarmak için tek başına bir Valilik veya kurum yeterli değil. Bu tamamen yerel dinamiklerin harekete geçmesi ve ortak hareket etmesiyle mümkün. İdaresiyle siyasetçileriyle sivil toplum örgütleriyle, yerel basınıyla birlikte hareket ederek, ortak akılda buluşarak ve gücümüzü birleştirmek ulaşacağımız nokta açısından hayati önem taşıyor. 
 
 
Balıkesir güzel bir şehir
Balıkesir geniş bir alana sahip. Her türlü zenginliği barındırıyor. 5 Organize Sanayi Bölgesi var. Merkez OSB'yi gezdim. Gerçekten büyük. Ciddi sanayi kuruşları var. Yetmiyor. Bunlar yeterli değil, daha da büyüyecek. Turizm müthiş bir potansiyel. Dünyanın sayılı coğrafyalarından biri.  Bunu dünyaya pazarlamak, insanlarımızın daha fazla gelir elde etmesini sağlamak hedefindeyiz.  Bugüne kadar gelinen noktaya bizimle birlikte yeni bir ivme kazandırıp, yeni heyecan oluşmasını sağlamak istiyoruz. 
Biz güzel bir şehir teslim alıyoruz. İnşallah daha güzel noktalara getireceğiz. Temel hedefimiz budur. 
İdaremizin temel anlayışı insana hizmet. Hukuk kuralları çerçevesinde elimizden gelen her türlü gayreti  göstereceğiz.''

Kayıt : 13.09.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !