MÜDÜR AYDIN'A ONUR ÜYELİĞİ

Gaziantep'e atanan Balıkesir İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Gazeteciler Cemiyeti'ne veda ziyaretinde bulundu. Cemiyet yönetimi, Aydın'a "Onur Üyeliği Beratı" verdi. BGC Başkanı Ramazan Demir,Balıkesir basınına gösterdiği yakınlık nedeniyle teşekkür ettiği Müdür Ayrdın'a yeni görevinde başarılar diledi.

BALIKESİR Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'ne (BGC) veda ziyaretinde bulundu. Burada BGC Başkanı Ramazan Demir, yönetim kurulu üyeleri ve gazetecilerle bir araya gelen Aydın, 2.5 yıl boyunca görev yaptığı Balıkesir'den cumartesi günü ayrılacağını kaydetti.

"HEDEFLEDİĞİMİZ AMAÇLARA ULAŞTIK"
17 Eylül Pazartesi günü yeni görev yeri Gaziantep'te işbaşı yapacağını aktaran Aydın, "Yaz tatillerinde Balıkesir'e gelip gideceğiz. Burada bir evimiz var. Yaygın ve yerel basın bizim bütün faaliyetlerimizi en iyi şekilde kamuoyuna ulaştırdı. Hedeflediğimiz amaçlara ulaşmış olduk. Gazeteci arkadaşlarla görev sürem boyunca uyumlu bir çalışma ortamı bulduk. Organize suçlarla mücadelede Balıkesir'de güzel işler gerçekleştirildi. Bu konuda eskiye dayanan bir sıkıntı vardı. Önemli oranda bu sıkıntı aşıldı. Organize suçlar, bütün suç gruplarını etkileyen bir durum. Balıkesir genel anlamda huzurun ve asayişin sağlandığı yaşanılabilir bir il oldu. Bu durum üniversiteye yaptırdığımız ankette de ortaya çıktı. Üniversite öğrencileri ve diğer vatandaşlarımız burayı yaşanılabilir bir şehir olarak tanımlıyor" dedi.
 
"BURADA GÖREV YAPMAKTAN ONUR DUYDUM"
Balıkesir'i geleceği parlak illerden birisi olarak tanımlayan Aydın, burada görev yapmaktan onur duyduğunu aktardı. Balıkesir'de görev süresi boyunca çok güzel dostlar, dostluklar edindiğini ifade eden Aydın, vatandaşların desteğini de her zaman hissettiğini vurguladı. 
2.5 yıllık sürede çok sayıda sosyal içerikli projeyi hayata geçirdiklerini ve önemli sonuçlar elde ettiklerini hatırlatan Emniyet Müdürü Ömer Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Son olarak üzerinde çalıştığımız önemli bir proje var. Sakarya İlköğretim Okulu'nun bahçesine çok amaçlı spor salonu yapılıyor. Ankara'dan bir ekip gelecek çalışma yapılacak. Özellikle o bölgenin talihini değiştirmek için tenis üzerine orada çocuklara eğitim verilecek. Burada suça bulaşma ihtimali olan çocuklara yönelik bir proje olacak. Ticaret, sanayi ve esnaf odaları ile işbirliği içinde bir proje bu. Sosyal içerikli projeler kurumsal bir yapı halinde devam edecek. Benim için yeni bir sayfa oldu Balıkesir. Görevini yapmış olmanın hazzını yaşıyorum."
 
MÜDÜR AYDIN, GAZETECİLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Balıkesir'de görev süresi boyunca gazetecilerin kendisine verdiği desteğe teşekkür eden Ömer Aydın, bundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yeni görev yeri Gaziantep'in Türkiye'nin ve bölgenin en önemli illerinden birisi olduğuna dikkat çeken Ömer Aydın, şöyle devam etti: "Gaziantep önemli bir ticaret ve turizm merkezi. Ekonomisi çok güçlü. Beş tane Organize Sanayi Bölgesi var. Sadece bir tanesinde 100 bin kişi çalışıyor. İnşallah pazartesi günü görevimizin başında olacağız. 15 gün iznim olmasına rağmen kullanmayacağım. Bir an önce gidip göreve başlamak istiyorum.
YENİ MÜDÜR HALİL KARATAŞ
Balıkesir'e tayin olan eski Ağrı Emniyet Müdürü Halil Karataş kendisini yetiştirmiş, özellikle terör konusunda donanımlı bir arkadaş. Uzun yıllar İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevinde bulunmuş bir arkadaşımız."
 
 
AYDIN'A 'ONURSAL ÜYELİK BERATI'
BGC Başkanı Demir, Ömer Aydın'a Balıkesir'de görev yaptığı süre boyunca yerel ve yaygın medyanın temsilcilerine çok hassas davrandığını bildirdi. "İlişkilerimiz her zaman üst seviyede seyretti" diyen Demir, "Biz müdürümüzü polisin güler yüzü olarak gördük. Çalışmaları ve projeleriyle önemli işlere imza attı. Sosyal projeleri Türkiye birincilikleri aldı. Biz bununla gurur duyduk. Özellikle Karesi Umut Işığı Projesi Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın beğenisini kazandı. Müdürümüze görev yaptığı süre boyunca Balıkesir basınına haber almada gösterdiği kolaylık nedeniyle teşekkür ediyorum. Yeni görevinde de başarılar diliyorum. Allah utandırmasın" diye konuştu.
BGC Başkanı Demir, ziyaretin sonunda Balıkesir'deki görev süresi boyunca yaptığı hizmetlerden dolayı Emniyet Müdürü Ömer Aydın'a 'Onursal Üyelik Beratı' verdi.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü görevine atanması nedeniyle Balıkesir'e veda ziyaretleri kapsamında Balıkesir Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Balıkesir'de görev süresi boyunca gazetecilerin kendisine verdiği desteğe teşekkür etti. Müdür Aydın, atama nedeniyle Balıkesir'den ayrıldığını ancak yaz tatillerini Balıkesir'de geçireceğini belirterek, "Balıkesir'i size bırakmayacağım" diye gazetecilerle şakalaştı. Cemiyet Başkanı Ramazan Demir ise Balıkesir'deki görev süresi boyunca yaptığı hizmetlerden dolayı Emniyet Müdürü Ömer Aydın'a 'Onursal Üyelik Beratı' verdi. 

Kayıt : 13.09.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !