LANETLİYORUZ...

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Gaziantep'teki 8 kişinin ölümü ve 64 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan bölücü terör örgütünün saldırısını ''insanlık suçu'' olarak değerlendirerek lanetledi. Cemiyet yönetim kurulumuz tarafından yapılan açıklamada;''İnsanlık suçu işlemeyi sürdüren terör örgütü ve onun işbirlikçileri, seçtikleri ve gittikleri yolun sonunun karanlık olduğunu artık görmeli ve anlamalıdır''denildi.

 

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), Gaziantep'teki 8 kişinin ölümü ve 64 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan bölücü terör örgütünün saldırısını ''insanlık suçu'' olarak değerlendirerek lanetledi. 
Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada etkinliğinin ciddi anlamda hissedildiği bir dönemde artış gösteren terör saldırılarını manidar bulduklarını kaydden BGC yönetimi, kaostan beslenenlerin kalleş yüzlerini bir kez daha gösterdiğini belirtti. 
BGC yönetim kurulu tarafından yayınlanan mesajda şu görüşler dile getirildi: 
"Rahmet ve mağrifet ayını taçlandıran mübarek Ramazan Bayramı'nda barış, kardeşlik ve huzur ortamının güçlendiği bir dönemde kan ve kaosla beslenen terör örgütü, masum çocukları ve sivilleri hedef alarak karanlık amacını ve kalleş yüzünü yine hepimize birkez daha göstermiştir.
Çeşitli dönemlerde değişik yöntemlerle sahneye konulan bu oyunu yönetenlerin amacının ülkemizdeki huzur ve istikrar ortamını bozarak toplumumuzda panik ve korku ortamı yaratmaya çalıştıkları bilinmektedir.
Terör örgütünün eli kanlı maşaları son olarak Gaziantep'te sahneye sürülmüştür. 
Lanet olası kalleşlerin mübarek Ramazan Bayramı'nda kurduğu ve milletimizin manevi değerlerini hiçe saydığını bir kez daha ortaya koyduğu pusu sonucu 9 kardeşimizin hayatlarını kaybetmesi ve Şırnak'ın Uludere ilçesinde bir askeri aracımızın devrilmesi sonucu 1'i korucu, 9'u asker 10 güvenlik görevlimizin şehit düşmesi yüreklerimizi dağlamıştır. 
Bu acı;  Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük bedeller ödenerek çizilen sınırları içerisinde Ayyıldızlı bayrağımızın altında kardeşçe yaşayan dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın hepimizin ortak acısıdır. 
Kan dökerek, insanlara acı yaşatarak amacına ulaşacaklarını hâyâl eden eli kanlı katiller, büyük bir gaflet içinde olduklarını mutlaka anlayacaklardır. 
Ülkemizin gelişmesinden rahatsız olan dış mihraklarında desteklediğini bildiğimiz, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi, huzuru bozmayı amaçlayan, insanlarımızı birbirine düşürerek kaos ortamı yaratmaktan beslenen terör örgütüyle onun arkasındaki güçler milletimizin birlik, kardeşlik ruhu, iradesi ve güvenlik güçlerimizin azim ve kararlılığı karşısında ebediyen yok olup gitmeye mahkumdur. 
Mübarek bir gündeki bu hain saldırıyı gerçekleştirip masum vatandaşlarımızı katlederek hiçbir kutsal değerleri tanımayan ve insanlık suçu işlemeyi sürdüren terör örgütü ve onun işbirlikçileri, bu vatan topraklarında asırlardır Türkü, Kürdü, Sunnisi ve Alevisiyle kardeşçe yaşayan aziz milletimizin vicdanlarında asla affedilmeyeceklerini, seçtikleri ve gittilerin yolun sonunun karanlık olduğunu artık görmeli ve anlamalıdır.
Şanlı tarihimizin birçok evresinde olduğu gibi, bundan sonra da bu ve benzeri ihanetleri aşacak güç ve kararlılığa sahip olduğumuzu; Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Devlet ilkesinden asla ödün vermeyeceğimizi haykırırken, terörü ve destekçilerini lânetliyoruz. 
Türk Silahlı Kuvvetleri ile tüm güvenlik güçlerimize, vatanın bölünmez bütünlüğü uğrunda verdikleri mücadele ve hiçbir değerle ifade edilemeyecek fedakârlıkları karşısında minnet ve takdir duygularımızı sunuyoruz.
Evlatlarını bu ülke için feda eden ailelerimizin acısını yürekten paylaşıyor, Gaziantep ve Uludere'deki olaylarda şehit düşen kardeşlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyoruz.
Hepimizin başı sağolsun.''

Kayıt : 21.08.2012

BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ
BGC Medya Merkezi ve Basın Müzesi / Karesi Mh. Kaya Sk. No: 8 - BALIKESİR elektronik posta adresimiz: balikesirgazetecilercemiyeti@gmail.com
Tel : 0266 239 20 10    Gsm : 0531 851 10 10    Fax : 0266 239 20 10
Copyright © 2024 bgc.balikesir.gen.tr - Her Hakkı Saklıdır !